5 Sposobów na wilgoć w mieszkaniu.

2
419
views

Zdarza się, że w mieszkaniach i domach gromadzi się nieprzyjemny specyficzny zapach stęchlizny. Najczęściej ma to miejsce w starych kamienicach lub domach oraz w zawilgoconych lokalach mieszkalnych. Wilgoć w połączeniu z nagromadzonym w szafie kurzem powoduje powstawanie przykrego zapachu, który z czasem staje się wyczuwalny niemal w całym mieszkaniu. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się tego problemu. Zadziałaj systemowo, a wkrótce Twoje mieszkanie będzie lśnić czystością.

Zobacz również: 5 Porad na organizację wynajmowanego mieszkania

Wietrzenie.

Pierwszym krokiem, jaki powinnaś podjąć, jest porządne przewietrzenie ubrań. Wyjmij je z szafy i wywieś na suszarce balkon. Jeśli bardzo przeszły stęchlizną, konieczne może się okazać przepranie całej garderoby. Potraktuj tę sytuację jako doskonałą okazję do przejrzenia ubrań i pozbycia się tych, których już od dawna nie nosisz.

wilgoc w mieszkaniu

Odkurzanie.

Kolejnym krokiem jest gruntowne odkurzenie szafy oraz jej umycie. Najpierw użyj odkurzacza, a następnie przetrzyj całe wnętrze mebla wilgotną ściereczką z łagodnym środkiem myjącym przeznaczonym do pielęgnacji drewna. Dokładnie wyczyść wszystkie półki, zakamarki oraz wieszak.

Sól lub soda oczyszczona.

Aby zapobiec ponownemu zawilgoceniu i pojawieniu się zapachu stęchlizny umieść w 2-3 miejscach w szafie niewielki słoiczek lub plastikowe pudełeczko wypełnione solą morską, lub sodą oczyszczoną. Pochłaniają one nieprzyjemne wonie. Dla utrzymania efektu trzeba je wymieniać raz w miesiącu.

Saszetka zapachowa lub zioła.

Dobrym pomysłem jest również zawieszenie w umytej i wywietrzonej szafie specjalnej meblowej saszetki zapachową z olejkami eterycznymi. Możesz też sięgnąć po suszone pęczki ziół. Lawendę lub rozmaryn zwiąż w mały pęczek i zawieś na drążku pomiędzy ubraniami. Możesz także nasączyć gazę olejkiem eterycznym (lawendowym, goździkowym, cytrynowym, miętowym) i położyć w kątach szafy.
Jeśli powstawanie przykrego zapachu w szafach z ubraniami jest spowodowane nadmiarem wilgoci w mieszkaniu, warto zainwestować w specjalne urządzenie wychwytujące nadmiar wilgoci z powietrza. Kupisz je w każdym markecie budowlanym. Wskazane jest również sprawdzenie stanu budynku i zadbanie o jego odpowiednią izolację cieplną oraz ogrzewanie i wentylację. Zapobiegnie to zawilgoceniu szaf i zagrzybieniu ścian.

Profesjonalna firma

Zdarza się tak, że domowe sposoby nie zawsze przynoszą w pełni oczekiwany skutek, wtedy z pomocą przychodzą nam specjalistyczne firmy, które pomagają w osuszeniu mieszkania, ścian czy domów.

wilgoć w mieszkaniu

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here