5 Porad na organizację wynajmowanego mieszkania

5 Porad na organizację wynajmowanego mieszkania

Częstym problemem w wynajmowanych mieszkaniach jest ich wygląd i organizacja. Mały remont, czy delikatna zmiana wyglądu wnętrza z pewnością poprawi Wam samopoczucie. Wbrew powszechnym opiniom wcale nie musi wiązać się z wielkimi kosztami. W dzisiejszym poście chciałabym przekazać Wam kilka porad jak odmienić cztery kąty w ekonomiczny sposób. Pomysły sprawdza się jednakowo w domu, mieszkaniu, wynajmowanym pokoju czy w akademiku. Mam nadzieję, że z nich skorzystacie i wkrótce będę mogła zobaczyć efekty waszych metamorfoz.

Zobacz również:Jak prawidłowo urządzić mały salon

 

  • ZRÓB TO SAM

 

DIY to, co zrobione własnoręcznie cieszy bardziej, dlaczego by nie zastosować tego sposobu w przypadku remontu? W internecie możemy znaleźć wiele stron, na których w postaci zdjęć, filmików czy opisów przedstawiane są instrukcje jak wykonać akcesoria i dodatki, które odmienia każde mieszkanie. Poniżej przedstawię Wam moje ulubione platformy.

“DIY – to, co zrobione własnoręcznie cieszy bardziej”

PINTEREST strona w języku angielskim, na której znajdziecie dziesiątki zdjęć zarówno inspiracji, jak i poradników. Możecie tworzyć foldery i przycinać do nich ulubione zdjęcia, a także dodawać własne publikacje. Strona oferuje kilkadziesiąt kategorii głównych tj. architektura, dom, uroda, moda itp. Oprócz tego za pomocą słów kluczowych możecie odnaleźć potrzebne wam rzeczy.

ZSZYWKA to nasza polska platforma wzorowana na pinterescie. Podobnie jak u swojego anglojęzycznej kolegi znajdziecie tutaj podział na kategorie, wyszukiwarkę oraz będziecie mogli Założyć konto, tworzyć foldery, obserwować i dodawać poradniki.

2. OŻYW SWOJE ŚCIANY

Chcesz ożywić lub po prostu odświeżyć mieszkanie, sięgnij po farbę.

POKOLORUJ SWÓJ ŚWIAT

Chcesz ożywić lub po prostu odświeżyć mieszkanie, sięgnij po farbę. W sklepach czeka na wiele a może by tak puścić wodze fantazji i pobawić się kolorami. Zobaczcie jak przy pomocy farby i odrobiny kreatywności rozwiązali to inni.

  1. WYBIERZ ODPOWIEDNIE DODATKI

 

Dodatki są jednym z najważniejszych elementów, które dopełniają każde wnętrze. Dzięki ogromnej ilości sklepów oferujących domowe akcesoria mamy tu ogromne pole od popisu. Możemy wykorzystać rośliny, butelki, tkaniny, pudła, świeczki, tkaniny, a także obrazy.

OBRAZYsą jedna z najczęstszych ozdób naszych domów i mieszkań. Obrazy mają duże znaczenie w wykończeniu mieszkań, to jak je wybierzemy, będzie miało wpływ na nasze samopoczucie. Wieszajmy tylko takie, które lubimy i nam się podobają. Na szczęście sklepy oferują szeroki zakres tego typu produktów od szkiców, przez plakaty po klasyczne malowane farbą dzieła sztuki.

4. WYMIEŃ SWOJE MEBLE

MEBLE mogą (, a wręcz powinny) być również ozdobą. W tym przypadku warto zachować zdrowy rozsądek i pamiętać. Potrzebujesz elementów większych gabarytów? Większą szafa, nowa sofa i na to znajdzie się sposób.

LICYTACJE portale typu ALLEGRO, OLX, czy lokalne serwisy to idealne miejsce na znalezienie niedrogich i ciekawych mebli. Ludzie często przed przeprowadzką w nowe miejsce wyprzedają swoje meble za nieduże pieniądze. Warto co jakiś czas przeglądać nowe oferty może i Wy wypatrzycie tam własne perełki.

TARGI STAROCI to opcja idealna dla osób poszukujących produktów unikalnych. W wielu miastach można regularnie lub sezonowo nabyć antyki dobrej jakości w niskich cenach.

IKEA, czyli szwedzki „wujek dobra cena”. Ta opcje polecam szczególnie osobom, które wynajmują mieszkanie, mają mały teraz, czy też mieszkają w akademiku. Meble, które kupicie w szwedzkim markecie, charakteryzują się niską ceną oraz niezwykłą praktycznością.

5. POSPRZATAJ PRZESTRZEN MIESZKANIA

Niby banalny element, a czesto w pospiechu o nim zapominamy. Nie ma nic gorszego niz male, zabałaganione mieszkanie. Nie dość, że tracimy dużo przestrzeni, to nasze samopoczucie w takim wnętrzu też nie jest najlepsze. Poświęćmy kilka minut w ciągu dnia, aby zadbać o przestrzeń wokół Nas, a nasze samopoczucie i wygląd mieszkania znacznie się poprawi. Jeśli planujecie wyprowadzkę, a mimo wszystko nie macie czasu na spotkanie warto zatrudnić pomoc. Jeśli mieszkacie w stolicy polecam Wam pomoc do sprzatania po wyprowadzce w Warszawie. Koniecznie dajcie znać, które porady wykorzystacie.

 

3 komentarze

Post a Comment