10 salonów w stylu skandynawskim, które skradną Twoje serce

2
445
views

Salon w stylu skandynawskim

Z roku na rok coraz bardziej popularne są wnętrza w stylu skandynawskim. Prosty, minimalistyczny design łączący ze sobą jasne odcienie i naturalne materiały. Pomaga doświetlić wnętrza i stworzyć wrażenie przestronności bowiem styl ten charakteryzuje się tendencją do otwierania przestrzeni. Najczęściej stosowanymi kolorami są biele i naturalne odcienie drewna, które nadają wnętrzu przytulności.

Styl skandynawski jest bardzo zbliżony do stylu minimalistycznego i stylu nowoczesnego. Bo promuje naturalizm, a także niewielką ilość mebli i sprzętów. Skandynawowie w swoich domach prostotę i minimalizm wnętrza akcentują wyraźnymi, oddziałującymi na odbiorcę designerskimi dodatkami. Najsłynniejszymi architektami tego regionu byli: Alvar Aalto, Arne Jacobsen, Bruno Mathsson.

Surowce i materiały

W stylu skandynawskim ceni się naturalne surowce i to z nich wykonuje się np. meble. Czyli do produkcji przedmiotów codziennego użytku stosuje się jak najwięcej drewna. Wykorzystuje się także len, wełnę, bawełnę. Jednym słowem wszystko, co jest związane z naturą, a więc jest bliskie człowiekowi. W aranżowanych pomieszczeniach w stylu skandynawskim dominuje biel, szarości, błękit, czerń. W celu przełamania tych kolorów może w pokoju znaleźć się dodatek posiadający inny, jaskrawy kolor. Dzisiaj przygotowałam dla Was 10 inspiracji z salonami urządzonymi w stylu skandynawskim.

Zobacz również: Mieszkanie Dody. Wnętrza warszawskiego apartamentu piosenkarki.

skandynawskie wnętrza inspiracje 2019 skandynawskie wnętrza inspiracje 2019 skandynawskie wnętrza inspiracje 2019 skandynawskie wnętrza inspiracje 2019

skandynawskie wnętrza inspiracje 2019 skandynawskie wnętrza inspiracje 2019 skandynawskie wnętrza inspiracje 2019 skandynawskie wnętrza inspiracje 2019

skandynawskie wnętrza inspiracje 2019 skandynawskie wnętrza inspiracje 2019

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here