Mieszkanie w stylu jungle. Domowy ekosystem.

salon w stylu jungle

Mieszkanie w stylu jungle. Domowy ekosystem.

Domowy ekosystem. Wnętrza otwarte na naturę

Żyjemy na dwieście procent. Przychodzi moment, kiedy czujemy,że musimy zwolnić i złapać oddech. Najlepiej w domu wypełnionym roślinami, które uspakajają nasze zmysły. W gąszczu bujnej zieleni, pachnących kwiatów, świeżych ziół, dla których idealne tło stanowią proste meble i klimatyczne dekoracje.Jak stworzyć taką przestrzeń, podpowiada marka VOX przy okazji kampanii „Porozmawiajmy o wnętrzu” i prezentacji inspiracyjnego stylu życia Ekosystem.

VOX kontynuuje zapoczątkowaną w zeszłym roku kampanię„Porozmawiajmy o wnętrzu”. W nowej odsłonie nie pyta jednak o ulubione style wnętrzarskie, a koncentruje się na tym, jak żyjemy i co jest dla nas najważniejsze. Nasze postawy i preferencje układają się w bogatą paletę inspiracyjnych stylów życia. Pierwszy z nich VOX określa mianem Ekosystemu. Marka bacznie przygląda się naszej chęci życia w rytmie natury. W akcji„Porozmawiajmy o wnętrzu” VOX chce w nas zaszczepić miłość do roślin i pokazać, jak pozytywne i ponadczasowe są wnętrza z akcentem żywej zieleni.

Zobacz również: Domy gwiazd. Jak mieszka Dorota Szelągowska

mieszkanie w stylu jungle

Zacznij od roślin.

O ile w latach 90. w naszych domach królowały juki i storczyki,teraz „obrastamy” w monstery, geranium oraz wracające do łask paprotki i fikusy. – Wiele osób chciałoby się otoczyć roślinami, ale nie robi tego, ponieważ uważa, że nie ma „zielonej ręki”. Na szarada dla nich – nie zniechęcajcie Cię. Pierwsza roślina, od której zaczniecie budowanie domowej dżungli, powinna być łatwa w utrzymaniu. Takie są między innymi zamiokulkasy, sansewierie i oczywiście monstery. Pamiętajcie jednak, nie „kupujcie oczami”, nie decydujcie się na daną roślinę na podstawie jej wyglądu, choć czasami wiemy, że trudno się oprzeć. – podpowiada duet botaniczny roślinka, partner projektu. Żywe rośliny uzupełnią we wnętrzu poduszki, pościel i dodatki we wzory bujnej zieleni: liści bananowca, palmy i tropikalnych kwiatów.

mieszkanie w stylu jungle

Odpowiedni dobór mebli.

Naturalnym uzupełnieniem tych motywów staną się proste, nieprzytłaczające formą meble. VOX przygotował wachlarz podpowiedzi i pomysłów na praktykowanie stylu życia w zgodzie z naturą. W ramach akcji„Porozmawiajmy o wnętrzu”, w wybranych salonach można spotkać się ze specjalistami od zieleni w domu – np. duetem roślinka. Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawy opieki nad roślinami, rozmawiają o sposobach podlewania i nawożenia, sadzą kwiaty do doniczek, które później zabierają ze sobą do domu.  Na kanałach społecznościowych marki pojawiają się porady,jak stworzyć wnętrza pełne roślin, które nas wyrażają i pozwalają poczuć oddech swobody. Nowości VOX w zgodzie z naturą. W takim roślinnym entourage’u doskonale odnajdą się meble z kolekcji Nature zaprojektowane przez studio Tabanda.

Kolekcja składająca się dotychczas z szaf, regałów, kredensów, witryn,szafki RTV ostatnio powiększyła się o meble do sypialni. Na szczególną uwagę zasługuje łóżko, występujące w dwóch wariantach – z ażurowym i pełnym zagłówkiem. Wykonane są z litego dębowego drewna. W ofercie znajdziemy także dębowy kamerdyner, czyli pomocniczy wielofunkcyjny mebel, który z taboretu czy miejsca do odkładania ubrań, łatwo zmienić w kwietnik na ulubione botaniczne okazy. W końcu wolność zaczyna się w domu, a VOX od zawsze daje nam możliwość wyboru,stawiając w swoich projektach na rozwiązania wielofunkcyjne, w dodatku w zgodzie z naturą!

mieszkanie w stylu junglemieszkanie w stylu junglemieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle mieszkanie w stylu jungle

4 komentarze
 • Domi-Decor

  13 sierpnia, 2018at7:36 am Odpowiedz

  Projektuję wnętrza i bardzo zachęcam moich Klientów do naturalnych elementów takich jak rośliny. Wiem jak trudno utrzymac roślinę w domu, gdy nie mamy do nich ręki. Ale warto próbować. Efekt wizualny jak i zdrowotny nam wynagrodzi nasze starania 🙂

 • Dagmara Rek

  13 sierpnia, 2018at9:18 am Odpowiedz

  Nie mój styl mieszkania niestety. Jeżeli chodzi o rośliny to zaczynam przygodę ze storczykami 🙂

 • Ania | do herbaty i nie tylko

  13 sierpnia, 2018at10:32 am Odpowiedz

  Prezentuje się naprawdę całkiem nieźle 🙂

 • koza domowa

  13 sierpnia, 2018at11:04 am Odpowiedz

  Bardzo lubię rośliny we wnętrzach i mam ich sama sporo. 🙂 Pozdrawiam, Kasia

Post a Comment