Jak prawidłowo urządzić funkcjonalna łazienkę? 20 nowoczesnych aranżacji

Jak prawidłowo urządzić funkcjonalna łazienkę? 20 nowoczesnych aranżacji

Chociaż jest wnętrzem bardzo ważnym, wielu z nas nie przywiązuje większej uwagi do jej aranżacji. A szkoda, bo zadbana i dobrze urządzona łazienka może nam ułatwić życie. Pamiętajmy, że w tym pomieszczeniu każdego dnia spędzamy bardzo dużo czasu. Zabiegi higieniczne, pranie – wszystko to wymaga i czasu, i przestrzeni. Jak urządzić łazienkę w taki sposób, by mogła ona się pochwalić i pięknym wyglądem, i wygodą? Nie jest to zadanie proste.

Łazienka to pomieszczenie wyjątkowe, a jego udana aranżacja wymaga ciężkiej pracy. Łazienka zazwyczaj jest mała i ciemna, a udana aranżacja wymaga zarówno odpowiedniego oświetlenia, jak i umiejętnego zagospodarowania przestrzeni. Dodatkowym problemem jest fakt, iż w łazience panują dość specyficzne warunki. Wilgoć, zmienne temperatury – oto wyzwania, z którymi trzeba się uporać? Jak urządzić łazienkę, by stała się ona nie tylko funkcjonalnym, ale i ciekawym wnętrzem?

Kolory i aranżacja

Łazienka to wnętrze, w którym czystość jest sprawą wyjątkowo ważną. W trakcie aranżacji tego pomieszczenia warto zatem sięgać po jasne barwy. Dzięki temu łazienka stanie się nie tylko przyjemniejsza, ale i optycznie powiększy się jej powierzchnia. W trakcie urządzania łazienki powinno się sięgać po materiały trwałe, odporne na wilgoć oraz na wysokie temperatury. Dotyczy to zarówno szafek na kosmetyki, jak i pojemników na brudne ubrania. Im trwalsze będą, tym lepiej dla nas. Z pewnością w trakcie urządzania łazienki warto postawić na meble na wymiar, dzięki czemu łatwiej będzie je dopasować do istniejącej już kanalizacji oraz wymiarów pomieszczenia. Warto też poszukać inspiracji w prasie lub na stronach poświęconych wnętrzom. To miejsca, w których można znaleźć ciekawe projekty łazienek. Mogą nam one nie tylko ułatwić prace remontowe, ale też stać się wyjątkowym źródłem inspiracji.

Urządzenia elektryczne

Urządzenia elektryczne i elektroniczne w naszej łazience już dzisiaj codzienność. Nikt z nas nie wyobraża sobie jak można było funkcjonować bez lodówki, pralki, komputera czy nawet żarówki. Gdy następuje u nas chwilowy brak w dostawach prądu panikujemy poszukując latarek w telefonach.

Panika ogarnia nas zawsze kiedy psuje się jedno z naszych niezbędnych urządzeń gospodarstwa domowego, bez którego życie nasze byłoby bardzo trudne. A pomimo tego nie zawsze doceniamy, że takowy sprzęt w domu jest. Naprawa pralki spada na nas zawsze jak grom z jasnego nieba, a zazwyczaj kończy się wezwaniem fachowca, ponieważ to urządzenie niby niepozorne, a jednak jest skomplikowane i trudne w naprawie. Warto wybrać wtedy sprawdzonych fachowców jak np. firma Techikan.

Jeśli jesteście ciekawi, jak mieszkają inne gwiazdy, zapraszam do obejrzenia wnętrz Doroty SzelągowskiejKasi Tusk, JeMercedes, Deynn, Anny Skóry (Whatannawears) Anny i Roberta Lewandowskich.

baths, taps, bathrooms

3 komentarze
 • Anna

  21 stycznia, 2019at7:14 am Odpowiedz

  Świetne propozycje 🙂 A co do firmy Technikan, korzystałam z ich usług w Warszawie. Jak najbardziej polecam 😉

 • Lampy do salonu

  24 stycznia, 2019at10:00 am Odpowiedz

  Fajnych klika propozycji, niektóre kompletnie do mnie nie trafiają. Spłuczka przy suficie?? A gdy coś się zepsuje potrzeba drabiny do banału. Przy projektowaniu potrzeba kierować się również funkcjonalnością oraz łatwym dostępem – niestety projektanci zapominają o tym.

 • Paweł

  10 maja, 2020at10:31 am Odpowiedz

  Bardzo ciekawe inspiracje. Funkcjonalna łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu.

Post a Comment