Trendy wnętrzarskie 2018. Ściana z motywem drewna.

2
637
views

Drewniana ściana, powrót w wielkim stylu

Ostatnie sezony pokazują, że na nowo zakochaliśmy się wewnętrzach inspirowanych drewnem. Dzięki nowym produktom i rozwiązaniom natura pojawia się w domach czy mieszkaniach w odmienionej formie. Jedną z nich jestsystem ścienny KERRADECO od VOX, który jest doskonałą alternatywą dla drewna. Odwzorowuje jego rysunek i fakturę, a dodatkowo jest łatwy w montażu i – przede wszystkim – wcodziennym utrzymaniu.

Zobacz również: Kupujemy mieszkanie: Rynek wtórny czy rynek pierwotny? Wady i zalety

vox meble architekt wnętrz śląsk Katowice

Drewniany dekor zadomowił się we wnętrzach na dobre. Pojawia się już nie tylko na podłogach czy meblach, ale coraz częściej staje się elementem dekoracyjnym na ścianach. Przyjmuje najróżniejsze formy: desek, okładzin, paneli, płytek, tapet. Cel jest jeden – odwzorowanie kolorystyki i struktury drewna, które nadadzą pomieszczeniu ciepły, przytulny charakter i wyjątkową stylistykę. Drewno w tradycyjnym wydaniu jest jednak wymagające, potrzebuje specjalnej pielęgnacji i niestety niesprawdzi się w każdym wnętrzu. Alternatywą są nowoczesne rozwiązania, takie jak system ścienny KERRADECO, który doskonale odwzorowuje barwę i rysunek naturalnego surowca. System KERRADECO jest odporny na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne oraz wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia. Ponadto jest atrakcyjnym sposobem na szybką i łatwą metamorfozę wnętrza. To wszystko sprawia, że KERRADECO doskonale sprawdzi się nie tylko w sypialni czy salonie, ale też wwymagających pomieszczeniach, jak kuchnia czy łazienka.

kuchnia z drewnem architekt wnętrz śląsk Katowice

vox meble architekt wnętrz śląsk Katowice

Wzór drewna można ułożyć na całej ścianie lub na jej fragmencie np. wypełniając nim tylko wnękę. „Przestrzenie wyposażone w proste sprzęty i meble za sprawą drewna na ścianach zyskają dużo cieplejszy charakter. Bielone i postarzane wzory sprawdzą się we wnętrzach rustykalnych, a ciemniejsze odcienienawiązujące do surowego dębowego forniru lub drewnaegzotycznego najlepiej wpiszą się we wnętrza nowocześniejsze” –doradza Małgorzata Bernady, stylistka marki VOX.

Marka VOX oferuje płyty KERRADECO w 9 wzorach nawiązujących do drewna: ciepły koniakowy Wood Brandy, bielony Scandinavian Wood, Snowy Wood oraz Wood Silver, egzotyczny African Wood, postarzany Wood Vintage i Concrete, grafitowy Wood Carbon, a także układający się w prawdziwy obraz-freskwzór Art. Produkty KERRADECO wykonane są z tworzywapolimerowego, które jest bardzo trwałe, a zarazem bezpieczne dla zdrowia użytkowników. Ich montaż jestłatwy i szybki, nie wymaga uciążliwych tzw. „mokrych prac”. Płyty składają się z dwóch warstw: spodniej, spienianej, która gwarantuje odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz warstwy.

łązienka architekt wnętrz śląsk Katowicekuchnia architekt wnętrz śląsk Katowice

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here