Nowości wnętrzarskie 2018: Czarny granit – czy sprawdzi się w mieszkaniu?

6
628
views
realizacje i inspiracje wnętrz

Czarny granit do zadań specjalnych, czyli Black Nayara od Interstone.

Czerń, szczególnie w kuchni, wydaje się wyjątkowo trudną barwą. Może rodzić obawy zarówno pod względem stylistycznym, jak i użytkowym. Black Nayara, czyli granit dostępny w ofercie firmy Interstone, udowadnia jednak, że czerń to kolor, który może doskonale sprawdzić się we wnętrzach. Zwłaszcza tych wymagających!

Zobacz również: Trendy wnętrzarskie 2018 – drewniana ściana

realizacje i inspiracje

Czerń jako materiał wykończeniowy!

Czerń jako materiał wykończeniowy często wzbudza wątpliwości. Krople wody, kurz,ślady – sądzimy, że na czarnym tle wszystko będzie widoczne ze zdwojoną siłą. A przecież intensywny odcień czerni dodaje wnętrzu elegancji, klasy i szyku. Szczególnie, gdy połączymy go ze szlachetnym materiałem, jakim bez wątpienia jest kamień naturalny. Black Nayara z oferty firmy Interstone to czarny granit, który jest odporny na zarysowania, zniszczenia, a także zmiany temperatur. To właśnie dlatego doskonale sprawdzi się w tak wymagającym pomieszczeniu jak kuchnia –jako blat, wyspa kuchenna, wykończenie ściany, zlew czy podłoga. Oprócz swojej wyjątkowej odporności, jest łatwy w utrzymaniu czystości. Odpowiednio dobrane środki do pielęgnacji zagwarantują, że na jego powierzchni nie będą powstawały zarysowania, odbarwienia czy plamy. Granit wystarczy odpowiednio zaimpregnować,a do codziennej pielęgnacji używać delikatnych produktów czyszczących.

realizacje i inspiracje wnętrz katowice

realizacje i inspiracje wnętrz

Granit w architekturze

Black Nayara to granit wydobywany w Brazylii. Jest to jeden z najtwardszych rodzajów kamienia. Za jego wyjątkowe właściwości odpowiada proces krystalizacji,który odbywa się pod bardzo wysokim ciśnieniem. Granit składa się z różnorodnych minerałów, m.in. kwarcu, skalenia, plagioklazu i biotytu. Dzięki swoim właściwościom z powodzeniem może być wykorzystywany jako materiał nie tylko do kuchni, lecz także do łazienki, na kominki, parapety, schody, tarasy, ściany czy elewacje. Black Nayara występuje w wersji polerowanej, szczotkowanej, jak również płomieniowanej. Kamień ten dostępny jest w ofercie wiodącego dystrybutora kamienia naturalnego w Polsce – firmy Interstone.
Więcej informacji na temat firmy Interstone i jej oferty kamienia naturalnego znaleźć można na stronie internetowej www.interstone.pl.

realizacje i inspiracje architektura wnętrz katowice

realizacje i inspiracje architektura wnetrz katowice

6 KOMENTARZE

  1. Nie do każdego wnętrza pasuje, ale prezentuje się pięknie, szczególnie w wykończeniach kuchni. Taki blat byłby cudowny – praktyczny, piękny i świetny jako tło fotograficzne 🙂

  2. To jest odpowiedź na dręczące mnie wątpliwości 😄 marzy mi się biała kuchnia z czarnymi wykończeniami. Mało oryginalny pomysł ale do mojego wnętrza tylko taki się sprawdzi teraz mam pewność, że będzie ok 👍

  3. Myślę, że spodobałby się mojej siostrze, która jakiś czas temu wprowadzała się do nowego mieszkania i urządzała niemal wszystko od początku. My mamy jasną kuchnię, ale czarny zlew i płytę indukcyjną co fajnie się równoważy :).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here