Fotoplakaty jako dekoracjia ścienna

Fotoplakaty jako dekoracjia ścienna

Dekoracja wnętrz przyciąga coraz więcej uwagi. Każdy chce bowiem czuć się we własnym domu wyjątkowo, przytulnie i bezpiecznie. Jak sprawić, by wnętrze naszego domu czy pokoju takie właśnie było? Z pomocą mogą przyjść dodatki.

Jakie są rodzaje dekoracji ściennych?

Temat dekoracji ściennych jest bardzo obszerny. Wiele zależy też od tego, w jakim pomieszczeniu mają one zostać umieszczone. Wiele osób stara się, aby dekorując swój dom stawiać na wyjątkowość, wybierać takie elementy, których nie spotkamy u naszych znajomych. Jednym ze sposobów na zachowanie unikalności może być fotoplakat. Czym jest plakat wie chyba każdy. Różnica między klasycznym plakatem, a fotoplakatem polega na tym, że w tym drugim przypadku obrazek powstanie z przygotowanego wzoru zdjęcia.

Fotoplakaty na ścianę są coraz częściej i chętniej wykorzystywanym elementem ozdobnym, szczególnie w sypialniach oraz pokojach dziecięcych czy młodzieżowych. Dużą popularnością cieszą się fotoplakaty XXL, które często są rozwiązaniem zakrywającym nawet całą ścianę, dając specyficzny i niepowtarzalny efekt.

Wady i zalety fotoplakatów

Jak każde rozwiązanie, również fotoplakaty mają swoich zwolenników i przeciwników, którzy mogą wskazać liczne wady oraz zalety zdjęć na ścianach. Wśród zalet wymienia się fakt, że nie trzeba specjalnego mocowania, aby umieścić je na ścianie. Plakat, który jest samoprzylepny właściwie można dowolnie i wielokrotnie przyklejać i odklejać. Wady? Indywidualne przekonania osoby.

Najczęściej wybierane motywy fotoplakatów

Własny fotoplakat na ścianę jest obecnie chyba najchętniej wykorzystywanym
rozwiązaniem. Ponadto istnieje możliwość wykonania wyjątkowego kolażu ściennego, w którego skład wchodzić będą fotoplakaty z własnych zdjęć. Kolaż ten pozwoli uwiecznić nasze niezapomniane chwile, np. czas spędzony wspólnie z przyjaciółmi czy rodzicami, ale także ważne uroczystości. We wnętrzach dużą popularnością cieszą się fotoplakaty, na których przedstawiona została przyroda. Chatka na plaży na pięknej, ciepłej wyspie, albo widok na górskie szczyty, a także wodospad czy las tropikalny z pięknymi, różnobarwnymi papugami.

2 komentarze
  • Wiktoria

    3 września, 2019 at 12:00 pm Odpowiedz

    Dzięki fotoplakatom w sumie można zmienić charakter pomieszczenia w kilka minut 🙂 No i mamy nieograniczoną liczbę możliwości!

  • Magda z druk-projekt

    12 marca, 2020 at 9:28 am Odpowiedz

    Jestem zadania, że fotoplakaty są dobrym pomysłem na zmianę wystroju wnętrza. Kwestią naszego gustu jest tylko to na jaki motyw się zdecydujemy. Na naszym rynku dostępny jest spory ich wybór.

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!