Jak zaprojektować wnętrze w stylu industrialnym?

7
1019
views

Wnętrze w stylu industrialnym

Lofty, mieszkania w stylu industrialnym to trend, który towarzyszy nam od kilku lat. Odpowiednio dobrane kolory, oświetlenie i dodatki mogą stworzyć niesamowity klimat zarówno w salonie, jak i kuchni, sypialni, a nawet łazience czy gabinecie. W dzisiejszym wpisie chciałabym dać wam kilka porad, czym kierować się przy wyborze materiałów i akcesoriów, aby jak najlepiej wyposażyć industrialne pomieszczenie, nie zależnie jaka jest jego funkcja.

Zobacz również: Jak mieszkają blogerki? Mieszkania Deynn, Jemercedes, Kasi Tusk…

architekt wnętrz katowice

Cegła

Jednym z podstawowych materiałów, które możemy użyć podczas realizacji industrialnego wnętrza, jest cegła. Sklepy i markety budowlane dają nam tutaj szerokie pole do popisu, wśród dostępnych opcji możemy wybrać standardową czerwoną cegłę rozbiórkową, która dostępna jest w postaci całych cegieł oraz pociętych na grubość ok. 2 cm płytek, które za pomocą specjalnego kleju możemy naklejać we wnętrzach. Ponadto dla wielbicieli jasnych przestrzeni dostępne są cegły malowane na biało, często spotykane pod nazwą LOFT. Idealnie sprawdzą się w sypialni, a także optycznie powiększą każde małe wnętrze.

projektowanie wnętrz śląsk

Beton

Kolejnym bazowym materiałem jest beton. Coraz bardziej popularny podczas wykończenia wnętrz materiał możemy spotkać w kilku wersjach. Jako płyty mocowane bezpośrednio do ściany, tynki dekoracyjne, tynki modyfikowane polimerami, farby strukturalne udające beton.

archiekt wnętrz katowice

Metal

Czym byłyby jednak styl industrialny bez metalowych akcesoriów i dodatków. Tutaj producenci dają nam szerokie pole do popisu. Możemy zdecydować się na lakierowane dodatki lub zachowane w oryginalnym stylu surowe wykończenie. Warto jednak zdecydować się na jednolitą kolorystykę szczególnie polecam czerń i odcienie miedzi. W sklepach możemy dostać m.in. oprawki do lamp, koszyki, półki, akcesoria kuchenne i wiele więcej.

projektowanie wnętrz katowice

Meble

Porozmawiajmy trochę o meblach. Wiemy, że projekt industrialny wymaga użycia metalu i drewna. Właśnie te materiały używa się przy projektowaniu i produkcji mebli w stylu industrialnym. Wiele z nich nawiązuje do stylu vintage, podczas gdy inne inspirowane są starymi fabrykami i elementami laboratoryjnymi. Grube drewniane półki, żelazne rury i numery namalowane od szablonu nadają meblom autentyczny charakter.

„Grube drewniane półki, żelazne rury i numery namalowane od szablonu nadają meblom autentyczny charakter.”

Zamontowane w wielu meblach kółka nie tylko pięknie wyglądają, ale pozwalają na swobodne przemieszczanie mebli. Kiedy sama poszukiwałam mebli w stylu industrialnym, z pomocą przeszedł mi sklep designer.ski, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów i dokłada starań, aby ich produkty charakteryzował nie tylko unikatowy kształt i forma. Znajdziecie tam industrialne, klasyczne, nowoczesne meble.

Mam nadzieję, że te drobne wskazówki pomogą Wam podczas remontu, koniecznie podzielcie się swoimi realizacjami.

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here