Wiosenne nowości – kolorowe aranżacje Annie Sloan Interiors

0
368
views

Wiosenne barwy

Wiosna oznacza barwy. Po długiej zimie, która wytrawia krajobraz do szaro-buro-stalowej palety, następuje eksplozja soczystych zieleni, żółci, fioletów i pudrowych pasteli. Energia wstrzykiwana w nasze organizmy dzięki promieniom słońca, nastraja do porządkowania, re aranżowania, dokonywania mniejszych i bardziej spektakularnych metamorfoz. Przepoczwarzając się w harmonii z przyrodą, możemy zapragnąć odmienić otoczenie. Annie Sloan inspiruje, jak i jaki kolor najlepiej zaprosić o tej porze roku do naszych wnętrz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Farby kredowe – historia

Annie Sloan Interiors to rodzinna, brytyjska marka o 30-letniej tradycji. Jej nazwa pochodzi od imienia i nazwiska założycielki – z wykształcenia artystki malarki, która po ukończeniu studiów na Akademii Sztuk Pięknych zajęła się malarstwem dekoracyjnym i tworzeniem domowych murali. Poszukując idealnych narzędzi do pracy i nie mogąc znaleźć farb spełniających wszystkie wymarzone kryteria, Annie Sloan postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Na bazie wiedzy z historii sztuki, własnego doświadczenia, w 1990 roku stworzyła farbę Chalk Paint™, która zrewolucjonizowała rynek. W 2000 roku otworzyła butikową pracownię w Oksfordzie, w której prezentowała swój wynalazek, prowadziła kursy, pisała książki o technikach dekoracyjnych, stając się w tej dziedzinie niepodważalnym autorytetem. Z czasem kolekcja farb kredowych rozrosła się do całej gamy produktów, dzięki którym można realizować mniej i bardziej skomplikowane projekty wnętrzarskie. Obok wosków, lakierów, pędzli, szablonów i tkanin, oferuje także farby do ścian – powstałe na bazie wody i mocno nasycone pigmentami Wall Paint.

Dark_Silver_gilding_wax_on_chair_300pi

Nietuzinkowe kolory

Paleta farb Wall Paint spodoba się wszystkim zmęczonym depresyjną zimową aurą i wciąż silną w projektowaniu domów dyktaturą bieli. Znajdziemy w niej kolory, dzięki którym stworzymy zjawiskowe, oryginalne wnętrze. Annie Sloan zachęca, by otworzyć się na ciemne odcienie. Butelkowa zieleń Amsterdam Green i głęboki morski denim Aubuson Blue są doskonałym odzwierciedleniem aktualnie obowiązujących trendów. U niektórych mogą budzić obawy, bo intensywne barwy zakodowane są w naszej kulturze jako ryzykowne, zmniejszające optycznie pomieszczenie. Annie Sloan rozprawia się jednak z tym stereotypem, pokazując jak fantastycznie tworzą nastrój, stają się tłem dla mebli, roślin, czy dzieł sztuki. Zestawia je swobodnie z niezwykle wiosennymi pastelami – pudrowym różem, pistacjową zielenią, cytrynową żółcią i błękitem, tworząc iście wiosenne kompozycje.

Jeśli chodzi o techniczne właściwości Wall Paint jedną z największych zalet farb tej linii jest brak konieczności specjalnego przygotowywania podłoża, które nimi malujemy. Wall Paint ma gładką konsystencję i można ją nakładać zarówno pędzlem, jak i wałkiem. Łatwo usuniemy z niej wszystkie zabrudzenia. Nadaje sufitom i ścianom luksusowe, matowe wykończenie o subtelnym połysku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Źródło: Materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here