Świąteczne inspiracje. Jak ozdobić wigilijny stół? 25 Inpiracji

1
573
views

Stoliczku nakryj się, czyli jak ozdobić wigilijny stół

Święta zawsze spędzamy z rodziną przy obficie zastawionym stole, dlatego warto zatroszczyć się o to, aby wyglądał on efektownie nie tylko dzięki smakowitym potrawom, ale również za sprawą wyjątkowych dekoracji. Jak sprawić, aby wigilijny stół zachwycił wszystkich gości?

Podczas Świąt to stół jest najważniejszym meblem w domu. Warto dać wyraz swojej kreatywności przy jego przyozdabianiu, ponieważ na pewno zostanie to zauważone
i docenione przez naszych bliskich.

Zobacz równieżChoinki i świąteczne oświetlenie – trendy Bożonarodzeniowe 2018

wigilijny przepis na świąteczny stół

Wybór odpowiedniego stołu inwestycją na lata

Solidny, dobrze dobrany stół, będzie nam służył przez lata przy wszystkich spotkaniach rodzinnych. Nie tylko w Święta, ale również podczas urodzin czy imienin domowników. Dlatego warto zdecydować się na praktyczny, rozstawiany model, który na co dzień nie zajmuje zbyt dużo miejsca, jednak podczas specjalnych okazji przemienia się nie do poznania! Dekorowanie takiego stołu będzie wtedy samą przyjemnością.

wigilijny przepis na świąteczny stół

 Obrus i zastawa podstawą aranżacji

Świąteczny obrus i odświętna zastawa to fundament aranżacji wigilijnego stołu. W zależności od indywidualnych preferencji, możesz zdecydować się na biały, klasyczny obrus ze świątecznym akcentem, bądź skromniejszy bieżnik. Rzadziej spotykanym, aczkolwiek oryginalnym pomysłem, jest wykorzystanie ozdobnych podkładek pod talerze. Taka aranżacja sprawdzi się przy mniejszej liczbie osób, ponieważ zajmuje stosunkowo dużo przestrzeni na stole. Warto również zwrócić uwagę na odpowiednią zastawę. Najlepiej sprawdzi się uniwersalna, biała, ale jeśli masz ochotę wyjść poza tradycyjne kanony, to nic nie stoi na przeszkodzie. Możesz urozmaicić stół serwując dania na świątecznych, oryginalnych paterach bądź niestandardowych talerzach. Pamiętaj tylko o zachowaniu spójności. Wisienką na przysłowiowym torcie są elegancko poskładane serwetki, które kładziemy zawsze po prawej stronie talerza.

wigilijny przepis na świąteczny stół

Ozdoby i dekoracje w roli głównej

Na stole, oprócz potraw, warto postawić świąteczne figurki dekoracyjne. Należy wziąć pod uwagę, że ozdoby zajmą trochę miejsca, ale mimo to, nie powinniśmy z nich rezygnować.

Świece a odpowiedni klimat

Przyznajmy szczerze – mało kto je codzienne, rodzinne kolacje przy świecach. Kolacja wigilijna jest pod tym względem wyjątkowa. Aby zapewnić odpowiedni, magiczny klimat towarzyszący Świętom Bożego Narodzenia, warto zwrócić uwagę na odpowiednie światło. Bardzo przydatne mogą być dekoracje z lampkami LED, ale równie dobrze sprawdzą się też klasyczne świece wyeksponowane dzięki efektownym świecznikom.

wigilijny przepis na świąteczny stół wigilijny przepis na świąteczny stół wigilijny przepis na świąteczny stół wigilijny przepis na świąteczny stół wigilijny przepis na świąteczny stół wigilijny przepis na świąteczny stół wigilijny przepis na świąteczny stół wigilijny przepis na świąteczny stół wigilijny przepis na świąteczny stół wigilijny przepis na świąteczny stół wigilijny przepis na świąteczny stół wigilijny przepis na świąteczny stół wigilijny przepis na świąteczny stółwigilijny przepis na świąteczny stół wigilijny przepis na świąteczny stół wigilijny przepis na świąteczny stół wigilijny przepis na świąteczny stół wigilijny przepis na świąteczny stół wigilijny przepis na świąteczny stół wigilijny przepis na świąteczny stół wigilijny przepis na świąteczny stół

Boże Narodzenie to magiczny czas, który zasługuje na wyjątkową oprawę. Chociaż w Świętach najważniejsza jest bliskość i czas spędzony z rodziną, to takie elementy jak odpowiednie przygotowanie stołu, przy którym zasiądą wszyscy goście, jest również ważnym aspektem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here