Wielkanocne trendy 2019 – Inspiracje z natury

Wielkanocne trendy 2019 – Inspiracje z natury

Bliskość obcowania z naturą niesie radość i poczucie wewnętrznej harmonii – wszystko to, czego życzymy sobie nawzajem, składając świąteczne życzenia. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na chwile sielskiego relaksu w domku na wsi. Zaprośmy jasne barwy i klasyczne dekoracje do swojego wnętrza, aby stworzyć naturalnie piękną aranżację.

Zaproszenie do stołu

Wytchnienie od zgiełku codzienności to przede wszystkim możliwość niespiesznego spędzania czasu z bliskimi. W czasie świąt, rodzinne chwile zazwyczaj upływają przy wspólnym stole, który staje się centralnym miejscem domu. Nakrycie stołu powinno być odświętne i estetyczne – zachęcające do zajęcia przy nim miejsca.
Jak stworzyć aranżację, która nada uroczysty charakter posiłkom, a jednocześnie podkreśli ciepłą i rodzinną atmosferę? Propozycja home&you to połączenie elementów wprost ze stylu rustykalnego: drewnianych figurek, wiklinowego kosza i białej, delikatnie zdobionej zastawy, ze zdecydowanie bardziej ozdobnymi elementami: złotymi sztućcami i mocno połyskującymi bieżnikami. To wszystko tworzy nowoczesną aranżację – odświętną, lecz bez zbędnego przepychu.

Inspiracje z natury

Drewno przypomina o przyjemności obcowania z naturą i tradycyjnym rzemiośle. Kojarzy się też z niespiesznym, spokojnym życiem na wsi. Dekoracje wykonane z drewna, słomy, czy wikliny oczarowują swoją prostotą i pięknem, a przy tym tworzą ciepłą i przytulną atmosferę domowego wnętrza.

Symbole w nowej odsłonie

Odwołania do tradycji to podstawowy element świąt. Zajączek, choć najmłodszy ze wszystkich wielkanocnych symboli, zadomowił się w Polsce na dobre, jako znak odradzającej się przyrody i wiosennej aktywności. Najmłodszym, ten świąteczny pupil, przypomina o ukrytych upominkach i czekoladowych smakołykach. Uroczego zajączka nie może też zabrakną w postaci dekoracji. Tradycyjna symbolika w nowej odsłonie to figurki w kolorze złota, które dotychczas było zarezerwowane dla  świąt grudniowych, a obecnie to trend popularny niezależnie od pory roku.
2 komentarze
  • Woda Perlage

    17 kwietnia, 2019at8:24 pm Odpowiedz

    Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na ten temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Po prostu super. Niewątpliwie będę polecał to miejsce i często odwiedzał by przejrzeć nowe artykuły.

  • Woda

    6 września, 2019at12:06 pm Odpowiedz

    Byłem zachwycony że wszedłem na ten wpis w sieci. Wielu osobom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale z przykrością stwierdzam, że tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Po prostu super. Koniecznie będę rekomendował to miejsce i często tu zaglądał zeby poczytać nowe artykuły.

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!