JAK URZĄDZIĆ WNĘTRZE W LOFTOWYM STYLU

JAK URZĄDZIĆ WNĘTRZE W LOFTOWYM STYLU

WNĘTRZE W LOFTOWYM STYLU

 

Na wnętrzarskich portalach i blogach panuje ostatnio moda na styl skandynawski, u mnie również mogliście o nim poczytać, obejrzeć propozycje skandynawskich dodatków na każdą kieszeń. Dziś postanowiłam zająć się dość odmiennym (chociaż jak się przekonacie, nie w każdym aspekcie) stylu. Nie przedłużając zajmiemy się dzisiaj mieszkaniami w stylu loftu. Czym się charakteryzują i skąd się wzięły?

“Loftowe wnętrza nawiązują bezpośrednio do wyglądu starych fabryk i hal przemysłowych.”

Loftowe wnętrza nawiązują bezpośrednio do wyglądu starych fabryk i hal przemysłowych. Duże przestrzenie i minimalizm w połączeniu z nowoczesnymi dodatkami to baza tego stylu. Dobrze oświetlone pokoje i wysokie sufity pozwalają czuć się swobodnie w każdym pomieszczeniu. Wśród materiałów dominują biała i czerwona cegła, metal i beton. Podczas poszukiwania dodatków warto zwrócić uwagę na proste, metalowe dodatki (lampy, koszyki, stojaki, wieszaki), meble z euro palet. Aby zaoszczędzić na wydatkach wiele przedmiotów możemy wykonać sami lub z drobną pomocą stolarza. Dobrym wyjściem będzie też przejrzenie strychu czy sklepów z antykami oraz kiermasze z używanymi meblami. Tymczasem zapraszam Was do przyjrzenia się kilku inspiracjom.

“Wśród materiałów dominują biała i czerwona cegła, metal i beton.”

 

3 komentarze
 • Magdalena

  27 kwietnia, 2017at8:12 am Odpowiedz

  Świetne inspiracje! Ja właśnie jestem na etapie projektowania swojego domu. Już mam wiele rzeczy zaplanowanych, ale jeszcze nie jest to realizowane, więc plany można zmienić 😉

 • Honorata

  27 kwietnia, 2017at9:22 am Odpowiedz

  Bardzo lubię taki klimat mieszkań, szczególnie gdy pomieszczenia mają dużo przestrzeni i wysokie sufity 🙂

 • DorotaDylewicz

  27 kwietnia, 2017at9:31 am Odpowiedz

  Fajne pomysły, choć ja bardziej wolę przytulne wnętrza,,,

Post a Comment