URZĄDZAMY POKÓJ DZIECKA – MEBLE TULI OD VOX

7
428
views
pokój dziecięcy aranżacje meble vox

TULI od VOX – nowość dla małych odkrywców

Meble, które pomagają poznawać świat, wzmacniają samodzielność i kreatywność, a jednocześnie gwarantują dużą swobodę. VOX prezentuje kolekcję dla maluchów o wdzięcznej nazwie TULI – z przedmiotami dostosowanymi do niewielkich rączek i stale rozwijającej się motoryki. Dopiero weszła do oferty, a już zdążyła zdobyć tytuł „must have 2018”. Znajduje się w niej wiele nawiązań do coraz popularniejszej, także w naszym kraju, pedagogiki montessoriańskiej.

Zobacz również:

JAK URZĄDZIĆ POKÓJ DZIECIĘCY? 20 DODATKÓW KTÓRE WARTO KUPIĆ NA ALIEXPRESS

INSPIRUJĄCE WNĘTRZA – 20 KREATYWNYCH POKOI DZIECIĘCYCH

pokój dziecięcy aranżacje meble vox

Dziecko od najmłodszych lat pragnie uczestniczyć w „dorosłych” czynnościach. Towarzyszy rodzicom na każdym kroku. Chce pomagać w gotowaniu, sprzątaniu, pracy… – najchętniej we wszystkich codziennych zadaniach. Przez naśladowanie dorosłych nabiera nowych umiejętności. Przestrzeń, w której przebywa, oddziałuje na nie w bezpośredni sposób – może ograniczać lub uwrażliwiać. Najlepiej, aby dawała wolność.

Meble dla małych odkrywców

Marka VOX wraz z projektantką Joanną Leciejewską hasło wolności najmłodszych ubrała w pastelowe barwy, nadała mu mądrze zaprojektowane formy, a następnie zamieniła w dziecięcą kolekcję mebli TULI. Zostały one zaprojektowane tak, aby bezpiecznie i komfortowo służyć małemu człowiekowi w domu i dać mu niezbędną swobodę działania. Już w chwili premiery kolekcja została doceniona prestiżową nagrodą „must have 2018” przyznawaną w ramach Łódź Design Festival.

pokój dziecięcy aranżacje meble vox pokój dziecięcy aranżacje meble vox pokój dziecięcy aranżacje meble vox

„Dzieci to mali badacze, którzy aktywnie i samodzielnie poznają świat. Najlepszym obszarem do nauki i badania jest najbliższe otoczenie dziecka. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zaaranżowanie domowej przestrzeni, która będzie inspirująca i rozwijająca, ale jednocześnie pozwoli maluchowi na wyciszenie się i odpoczynek” – mówi Agnieszka Tkaczyńska, psycholog i współzałożycielka Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren.

pokój dziecięcy aranżacje meble vox pokój dziecięcy aranżacje meble vox

Do trzech razy sztuka

W skład kolekcji dziecięcej TULII wchodzą trzy kluczowe elementy: regał, stolik oraz taboret. Regał wyposażony jest w otwarte półki, dzięki czemu dziecko widzi ich zawartość i z łatwością może sięgnąć po swoje zabawki i książki. Do półek dołączone są etykiety, na których można narysować piktogramy ułatwiające odkładanie zabawek i przyborów na swoje miejsce. Ustawiając taborety i stoliki jeden na drugim, zyskuje się dodatkową przestrzeń do przechowywania drobiazgów. Wsuwając taboret pod stolik, można zaoszczędzić miejsce i uporządkować kącik zabaw dziecka. TULI pomaga w każdej przestrzeni stworzyć miejsce przyjazne dziecku, jego potrzebom i możliwościom.

pokój dziecięcy aranżacje meble vox pokój dziecięcy aranżacje meble vox

„Meble z kolekcji TULI, poprzez swoją wielofunkcyjność, wzmacniają kreatywność i samodzielność dzieci oraz ich poczucie wpływu na otoczenie. Mali użytkownicy mogą w różny sposób wykorzystywać stoliki, taborety i regały – jako siedziska lub jako bazę do pierwszych zabaw tematycznych, takich jak zabawa w dom, sklep czy warsztat samochodowy. W ten sposób dzieci aktywnie badają otoczenie, podejmują różnorodne wyzwania oraz uczą się radzić sobie z ryzykiem” – dodaje Agnieszka Tkaczyńska.

pokój dziecięcy aranżacje meble vox

Meble TULI zostały zaprojektowane tak, aby bez problemu można było wędrować z nimi po całym domu. Co więcej, wszystkie bryły można wykorzystać nie tylko w prywatnych wnętrzach. To także elastyczne, mobilne rozwiązanie do przedszkoli oraz przestrzeni publicznych – kawiarni, sklepów czy muzeów.

Więcej informacji na temat kolekcji mebli marki VOX można znaleźć na stronie www.vox.pl.

Źródło: Materiały prasowe

7 KOMENTARZE

  1. Jak teraz można ładnie urzadzić pokój dziecka, jeżeli ma się takie przestrzenie. Moje wnuki się niebawem wprowadzaja do swoich pokoi, jestem ciekawa na co rodzice postawili.

  2. Świetne meble 🙂 Właśnie szukam jakiś szafek, organizerów na zabawki do pokoju syna i muszę przyznać, że z chęcią przyjrzę się bliżej meblom VOX 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here