Idealnie nawilżone powietrze przez cały rok? recenzja nawilżacza Klarta Humea WiFi.

Idealnie nawilżone powietrze przez cały rok? recenzja nawilżacza Klarta Humea WiFi.

Idealna wilgotność powietrza wynosi 40- 60% .Szczególnie w okresie zimowym powietrze w naszych mieszkaniach jest nadmiernie przesuszone, co może powodować dyskomfort i liczne problemy zdrowotne. Optymalnie wilgotne powietrze wpływa na samopoczucie, koncentrację i komfort. Zbyt suche powietrze dodatkowo powoduje rozsychanie mebli i podłóg. Jak prawidłowo zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrza? Jakie akcesoria nam w tym pomogą?

Od kilku tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką ewaporacyjnego nawilżacza Klarta Humea. Nawilżacz wykorzystuje zjawisko ewaporacji tzn. odparowywania wody. W procesie odparowywania biorą udział, zbiornik z wodą, filtr powiększający powierzchnię parowania oraz wentylator. Wentylator zasysa suche powietrze poprzez otwory znajdujące się na dole urządzenia, a następnie powoduje jego przepływ przez wilgotny filtr ewaporacyjny znajdujący się w pojemniku na wodę i wydostaje się przez górny otwór.

Funkcje Karta Humea WiFi

Oczyszczacz Klarta Humea WiFi sterowany jest przy pomocy intuicyjnego panelu dotykowego lub aplikacji na smartfonie (dostępna w Google Play i App Store). W urządzeniu zostały wbudowane higrostat oraz higrometr, które pozwalają ustalić odpowiedni poziom nawilżenia. Aktualny poziom nawilżenia wyświetlany jest urządzeniu oraz w aplikacji. Możemy ustawić wybrany przez nas poziom nawilżenia z zakresu od 40 do 75%.

Wysoka wydajność

3 litrowy zbiornik zapewnia sprawne działanie przez wiele godzin. W momencie kiedy woda będzie się kończyć, oczyszczacz poinformuje Nas o tym i włączy tryb osuszania filtra, zapobiegając rozwojowi bakterii. Wydajność nawilżacza wynosi do 300 ml/h i idealnie sprawdza się zarówno w niewielkich pokojach jak również pomieszczeniach do 44m2.

Korzyści z odpowiednio nawilżonego powietrza

Używanie nawilżacza powietrza niesie za sobą wiele zalet:

 • poprawia koncentrację i samopoczucie w ciągu dnia,
 • zapewnia wysoki komfort snu,
 • pomaga w utrzymaniu właściwej wilgotności skóry,
 • zmniejsza dolegliwości alergiczne,
 • spowodowane nadmiernym przesuszeniem śluzówki.

Dzięki zdrowemu nawilżaniu ewaporacyjnym Humea WiFi, który sprawdzi się idealnie w sypialni i pokojach dzieci, a my możemy przez cały dzień cieszyć się odpowiednio nawilżonym powietrzem.

Opinia na temat nawilżacza Karta Humea WiFi

Po kilku tygodniach użytkowania oczyszczacza mogę śmiało stwierdzić, że podbił moje serce i nie wyobrażam sobie spędzić kolejnego okresu grzewczego bez niego. Minimalistyczny i stylowy wygląd idealnie dopasował się do naszego mieszkania.
Odpowiednio nawilżone powietrze i co za tym idzie lepsze samopoczucie, dało się odczuć, już w pierwszym dniu. Po kilku dniach zauważyłam poprawę stanu skóry oraz czego się nie spodziewałam, lepszą kondycję kwiatów.
Dużą zaletą tego urządzenia jest funkcja osuszania filtra. W momencie, gdy zapomniałam dolać wody pojawiała się na wyświetlaczu informacja, urządzenie automatycznie zaczęło osuszać filtr, dzięki czemu nie muszę obawiać się o rozwój bakterii i grzybów. Najczęściej oczyszczacz stosowałam w sypialni, szybko zauważyłam dużą zaletę w postaci lampki nocnej. Jedyną wadą, jaką spotkałam podczas użytkowania nawilżacza Klarta Humea, to głośny tryb pracy przy najwyższym – 4 trybie. Zważając jednak na jego wydajność i szybkość nawilżenia powietrza, nie jest on tak uciążliwy.

 

Nawilżacz Klarta Humea możecie kupić: w sklepie Klarta

 

nawilżacz powietrza

nawilżacz powietrzanawilżacz powietrzanawilżacz powietrza

5 komentarzy
 • parkietykrak

  28 stycznia, 2021 at 10:49 am Odpowiedz

  Zawsze byłem ogromnym fanem cyklinowanych parkietów. Niestety ta moda odchodzi już do lamusa. Niemniej jednak zawsze mą ciekawość wzbudzało jak to ma się do nawilżaczy powietrza? Czy cyklinowana podłoga jest narażona na szybszą eksploatację przez używanie takich urządzeń?

 • Aleksandra

  4 lutego, 2021 at 3:29 pm Odpowiedz

  Czego to ludzie nie wymyślą aby nie mogło mieć wifi 🙂

 • soper

  24 lutego, 2021 at 10:08 am Odpowiedz

  Nawilżone powietrze, świeże powietrze..

 • e-firm

  24 lutego, 2021 at 11:36 am Odpowiedz

  600zł to nie mała kwota, ale przynajmniej stylowe urządzenie

 • makroklima

  29 kwietnia, 2021 at 8:22 am Odpowiedz

  Nawilżać powietrza to świetna sprawa. Odkąd mam klimatyzacje domową z taką funkcją coraz lepiej się czuje i przyjemniej przebywa mi się w domu. Już nie budzę się z wysuszonym, bolącym gardłem.

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!