POKOJE DZIECIĘCE JAK Z BAJKI

1
256
views
pokoje dziecięce jak z bajki najpiękniejsze pokoje dziecięce

Urządzenie pokoju dziecka bywa nie lada wyzwaniem dla rodziców. Zmieniające się potrzeby i oczekiwania pociech wymagają bowiem elastycznych i uniwersalnych rozwiązań wnętrzarskich. Dziecięce cztery kąty to najbardziej dynamicznie zmieniająca się przestrzeń w domu. Warto wziąć pod uwagę rozwiązania, dzięki którym pokój przez lata będzie cieszyć młodego lokatora.

Zobacz również: JAK URZĄDZIĆ POKÓJ DZIECIĘCY? 20 DODATKÓW KTÓRE WARTO KUPIĆ NA ALIEXPRESS

Pokój dziecka powinien zmieniać się wraz z nim!

Dzieci bardzo często zmieniają zdanie, a wraz z poszerzaniem horyzontów i poznawaniem świata także swoje zainteresowania i np. preferencje kolorystyczne. Dlatego właśnie tak istotne jest, aby stworzyć pokój, który będzie „nadążał” za wszystkimi zmianami, jakie będą dokonywać się w ich życiu. Jak to zrobić? Oto kilka prostych porad:
Podstawą jest odpowiedni dobór mebli. Kluczowe znaczenie ma tutaj stonowana kolorystyka, gładka faktura i prosta struktura. Nie należy także przesadzać z ilością elementów, aby dziecko nie czuło się przytłoczone.
– W dziewczęcych aranżacjach liczy się przede wszystkim dbałość o szczegóły, wrażenie świeżości i lekkości. preferowane barwy to pastele i róże. Ważnym elementem dla małej księżniczki jest przestronna, praktyczna szafa, która pomieści wszystkie dziecięce kreacje oraz wygodne łóżko z uwielbianymi przez dziewczynki poduszkami. Nie może także zabraknąć strefy do nauki. Kluczowe jest biurko ze schowkami, szufladami i skrytkami mogącymi oprócz książek pomieścić liczne drobiazgi i małe skarby.
– W przypadku chłopców dobór kolorów powinien być bardziej zdecydowany, a meble  mieć typowe, proste kształty. Istotne aby w aranżacji pokoju młodzieńca znalazł się motyw przewodni, który można wprowadzić w prosty sposób, np. poprzez powieszenie plakatów, dużych ściennych naklejek czy też ozdabiając ścianę tapetą tematyczną. Jeśli dziecko interesuje się np. motoryzacją, idealnymi dodatkami będą ramki ze zdjęciami ulubionych modeli pojazdów, duża fototapeta, czy model samochodu, który można postawić na dowolnej powierzchni.
pokoje dziecięce jak z bajki najpiękniejsze pokoje dziecięce pokoje dziecięce jak z bajki najpiękniejsze pokoje dziecięce pokoje dziecięce jak z bajki najpiękniejsze pokoje dziecięce pokoje dziecięce jak z bajki najpiękniejsze pokoje dziecięce pokoje dziecięce jak z bajki najpiękniejsze pokoje dziecięce pokoje dziecięce jak z bajki najpiękniejsze pokoje dziecięce pokoje dziecięce jak z bajki najpiękniejsze pokoje dziecięce pokoje dziecięce jak z bajki najpiękniejsze pokoje dziecięce pokoje dziecięce jak z bajki najpiękniejsze pokoje dziecięce pokoje dziecięce jak z bajki najpiękniejsze pokoje dziecięce
pokoje dziecięce jak z bajki najpiękniejsze pokoje dziecięce

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here