Jak urządzić pokój dziecka na poddaszu? 20 pomysłów na aranżację

5
930
views

Pokój na poddaszu. Zaleta czy wada?

Poddasze to idealne miejsce na urządzenie pokoju dla dziecka. Maluchy uwielbiają wszelkiego rodzaju zakamarki czy schowki, a pod skosami jest ich naprawdę dużo. Jednak, aranżując pokój dziecka, pamiętajmy o odpowiednim rozplanowaniu przestrzeni po to, by w jak najlepszy sposób wykorzystać miejsce.

Zobacz również: 20 Kreatywnych pokoi dziecięcych

Problematyczne punkty

Niewątpliwie urządzenie pokoju dziecka na poddaszu utrudniają skosy dachu, które przyczyniają się do zmniejszenia powierzchni, a także utrudniają swobodne poruszanie się. Dlatego też musimy zadbać o odpowiednie rozplanowanie przestrzeni. Wobec tego wykorzystajmy wszelkie miejsca oraz wnęki pod skosami na półki, szafki oraz schowki, w których będzie można umieścić zabawki, książki czy ubrania. W pokoju urządzonym na poddaszu najlepiej sprawdzą się proste rozwiązania. Pod skosami ustawmy niskie meble o jasnej barwie. Natomiast wnęki niewymiarowe najlepiej zabudować meblami robionymi na zamówienie, na konkretny wymiar. Tak jak w każdym pokoju dla dziecka, musimy wydzielić trzy strefy – do nauki, do odpoczynku oraz do zabawy.

Miejsce do pracy

W miarę jak dziecko rozwijają się i zaczyna edukację szkolną, ważne jest stworzenie odpowiedniego miejsca do nauki w domu. Miejsce do nauki powinno być bardzo dobrze oświetlone, dlatego warto postawić biurko pod oknem połaciowym. Warto zadbać o odpowiednie oświetlenie sufitowe i lampkę. Samo biurko powinno być ergonomiczne i dostosowane do wzrostu dziecka. Poczas ostatniego porjektu wybraliśmy wygodne i praktyczne biurko młodzieżowe od Forte Meble. Dzieki szerokiej gamie produktów możecie wybrać biurko w pasującym Wam stylu i kolorystyce.

Pokój dziecka na poddaszu powinniśmy urządzić w jasnych, pastelowych barwach. Dzięki temu powiększymy optycznie nasze wnętrze, a także je doświetlimy. Jasne kolory wprowadźmy też w dekoracjach oraz dodatkach.

5 KOMENTARZE

  1. […]  Pokój dziecięcy jak żaden inny, idealnie nadaje się do kreatywnych eksperymentów. Urządzanie dziecinnego pokoju to świetna okazja do zabawy kolorami i kształtami, na którą nie moglibyśmy sobie pozwolić w innych domowych pomieszczeniach jak choćby w salonie lub kuchni. W pełni wykorzystajmy tę okazję. Wielu rodziców stawia na tradycyjne „różowe dla dziewczynki”, a „niebieskie dla chłopczyka”, z pewnością znajdą się również tacy rodzice, którzy zapragną poeksperymentować w trakcie urządzania pokoju swojego dziecka i dlatego właśnie dla nich House of Design przygotował kilka propozycji. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here