Jak zawiesić obraz? Plakaty w Skandynawskim Stylu, które odmienią każde wnętrze.

Jak zawiesić obraz? Plakaty w Skandynawskim Stylu, które odmienią każde wnętrze.

Obrazy są najczęstszą ozdobą naszych mieszkań i domów. Za każdym razem, kiedy rozwiążemy wszystkie problemy z urządzaniem, pojawia się pytanie, jakie obrazy wybrać i gdzie je zawiesić. Obraz nie powinien stanowić jedynie ozdoby. Wieszajmy tylko takie obrazy, które lubimy, kojarzą się z naszą pasją, zainteresowaniami, a przede wszystkim nam się podobają. Ozdobą naszego pokoju, kuchni, czy hallu mogą być zamiast obrazów i rysunków, dobre reprodukcje znanych dział sztuki, stare mapy, fotografie, a także abstrakcyjne kompozycje.

Jeśli nie lubicie nudy idealnym rozwiązaniem dla Was są plakaty. Moimi ostatnimi ulubieńcami są produkty z Poster Store. To firma, która została założona w 2016 roku w Sztokholmie przez dwóch braci – Tobiasa i Oskara Renlund. Zgodnie z założeniami skandynawskiego minimalizmu, bracia kierowali się ideą, że sztuka powinna być dostępna dla każdego, a piękne rzeczy nie powinny być drogie.

Jak prawidłowo zawiesić obrazy?

Obrazu nie należy wieszać za wysoko. Najlepiej umieszczać je na wysokości (150-160 cm). Podczas wieszania dzieła zwróćmy uwagę nie tylko na osoby stojące, szczególnie małe obrazy o delikatnym rysunku powinny być zawieszone niżej. Przejdźmy teraz do wyboru „tła” dla naszych obrazów. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj jednobarwna ściana. Na białej lub bardzo jasnej ścinie każdy obraz „ożywa”. Ciemna jednolita ściana jest doskonałym tłem dla kontrastującego obrazu, z kolei na wzorzystej ścianie warto zawiesić monochromatyczny obraz.

Obrazy stanowią duże pole do popisu, jeśli chcemy optycznie zmienić wymiary wnętrza. Zawieszone w rzędzie przyczyniają się do poszerzenia pokoju, z kolei umieszczone jeden pod drugim podwyższają go. Obraz możemy też wieszać w grupach, pamiętajmy wtedy, aby wewnątrz grupy dominował jeden lub, lub więcej obrazów najbardziej rzucających się w oczy. Jeśli umieszczane są one w środku grupy symetrycznie, nie naruszają równowagi. Na sam koniec chciałam poruszyć problem oświetlenia obrazów, ponieważ zazwyczaj ogólne oświetlenie pokoju nie wystarcza, aby prawidłowo je oświetlić. Jeśli na ścianie wisi kilka obrazów, warto skierować na nie oświetlenie za pomocą odpowiednio dobranych lamp lub oświetlenia sufitowego.

Domowa galeria obrazów z Poster Store

 

Domowa Galeria ObrazowDomowa Galeria ObrazowDomowa Galeria ObrazowDomowa Galeria ObrazowDomowa Galeria ObrazowDomowa Galeria ObrazowDomowa Galeria ObrazowDomowa Galeria ObrazowDomowa Galeria Obrazow

Rabat dla czytelników

Specjalnie dla obserwatorów HOUSEOFDESIGN rabat -30% na hasło: houseofdesign – obowiązuje od 26 lutego do 12 marca do północy (na wszystkie plakaty z wyłączeniem kategorii Selection).

7 komentarzy
 • Radosław

  27 lutego, 2020at8:22 am Odpowiedz

  Bardzo lubię takie dobrane sekcje plakatów – jako całość to wszystko prezentuje się genialnie 🙂

 • Arleta

  27 lutego, 2020at9:08 am Odpowiedz

  Kiedyś nie przykładałam takiej uwagi do dekoracji jakie stosuję w swoim mieszkaniu. Jednak ostatnio postanowiłam zrobić małe przemeblowanie. Wymieniłam niektóre meble ale równiez zainwestowałam w dekoracje.

  Jest to niewielki wydatek ale mieszkanie praktycznie całkowicie sie zmieniło oraz nabrało nowych kolorów.

  Chętnie powiesiłabym oczywiście obrazy, ale sa dużo droższe od plakatów.

 • Aleksandra Załęska

  27 lutego, 2020at11:15 am Odpowiedz

  Piękne te obrazy, przydałyby mi się takie w sypialni, bo brakuje mi w niej czegoś takiego.

  • Dominika Kurzak

   3 marca, 2020at9:02 am Odpowiedz

   Koniecznie 🙂 U nas sprawdzają się doskonale

 • izabela

  27 lutego, 2020at12:50 pm Odpowiedz

  dobre rady i piękne obrazy

  • Dominika Kurzak

   3 marca, 2020at9:01 am Odpowiedz

   Dziękujemy 🙂

Post a Comment