3 sposoby jak ozdobić ścianę w salonie?

posterstore obrazyposterstore obrazy

3 sposoby jak ozdobić ścianę w salonie?

Na charakter pomieszczenia składają się nie tylko duże powierzchnie, kolor wyposażenia, lampy, i meble, leczy wszystkie te przedmioty, które natychmiast po wejściu rzucają się w oczy. Dlatego tak ważna jest prawidłowa dekoracja ścian. Przedmioty i ozdoby pełnią swoją funkcję, tylko ustawione w dobrze wybranym miejscu. Jak w sprytny sposób odmienić nudną ścianę nie popełniając błędów? Poznamy trzy sposoby na dekorację ściany, która sprawdzi się w każdym wnętrzu.

 

Książki

Pokój pełen książek nie musi być podobny do biblioteki, może pełnić piękną ozdobę wnętrza. Decydujące jest odpowiednie rozmieszczenie półek na książki. Półki rozciągające się poziomo w jednej linii poszerzają pomieszczenie, z kolei podzielone pionowymi wspornikami regały podwyższają pokój. Regularnie ułożone półki jedna nad drugą sprawiają wrażenie porządku i harmonii, a rozmieszczone w różnej odległości i o różnej długości mogą dodać dynamiki wnętrzu. Książki ustawiamy na półce w zależności od ich rozmiaru oraz odległości półek od siebie, pionowo, rzadko poziomo. Ułożenie pionowe podwyższa pokój, a poziome poszerza.

Obrazy i plakaty

Najczęstszą ozdobą naszych mieszkań są obrazy i plakaty. Jakie obrazy wybrać i gdzie je zawiesić? Wybierając obrazy czy plakaty, kierujmy się stylem naszego wnętrza oraz upodobaniami i pasjami domowników. Ramek nie należy wieszać zbyt wysoko, najlepiej, aby byłe umieszczone na wysokości wzroku 150-160 cm od podłogi. Małe obrazy warto zawiesić nieco niżej. Najlepszym tłem dla obrazów będzie gładka ściana, jeśli chcemy powiesić plakaty na wzorzystej ścianie, wybierzmy te o monochromatycznej tonacji. Wybierając rodzaj ramy, przyjrzyjmy się aranżacji wnętrza, materiałom, z jakich wykonane są meble i dodatki. Jeśli szukacie plakatów i dekoracji ściennych, które odmienią Wasze ściany, koniecznie odwiedźcie: https://posterstore.pl/

Specjalnie dla Was razem z POSTERSTORE mamy rabat -35% na plakaty do 13 lutego do północy: houseofdesign_35

Rośliny

Przy pomocy roślin również możemy udekorować nasze ściany. Do tego celu potrzebny nam będzie pionowy regał oraz kwiaty. Gatunki roślin, które będą zdobić nasze ściany, wybierajmy w zależności od miejsca, w którym będą się znajdować. Większość roślin lubi światło i dostęp do okna. Dekoracyjny charakter roślin zależy również od naczynia (donicy lub osłonki), w którym się znajduje. Pojemniki ceramiczne są bardzo praktyczne, z kolei wyplatane koszyki sprawdzą się idealnie w aranżacji w stylu boho.

posterstore obrazyposterstore obrazyposterstore obrazy

2 komentarze
  • Marika

    18 lutego, 2022 at 2:38 pm Odpowiedz

    Ja jestem fanką plakatów i mam ich mnóstwo w całym domu. Staram się je dobierać tak, aby podkreślał charakter wnętrz.

  • Aleksandra

    6 marca, 2022 at 2:35 pm Odpowiedz

    Ja kombinowałam z książkami i jednak doszłam do wniosku, że najlepsze są szafy z ikei i faktycznie postawione 3 obok siebie mieszczą dużo i nie wyglądają jeszcze jak biblioteka

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!