Czy warto stosować ogrzewanie na podczerwień?

Czy warto stosować ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie za pomocą podczerwień

 

Ogrzewanie na podczerwień tworzy przyjemne ciepło i sprawia, że czujemy się zrelaksowani w danym pomieszczeniu. W tradycyjnym ogrzewaniu ciepłe powietrze unosi się do góry, gromadząc się pod sufitem, tworząc suchy, nieprzyjemny mikroklimat w mieszkaniu czy domu. Przy zastosowaniu ogrzewania na podczerwień, pomieszczenie jest równomiernie ogrzewane. Zapobiega to powstawaniu wilgoci i rozwojowi grzybów, a także pleśni.

 

Panele na podczerwień

 

Panele na podczerwień mają smukły i estetyczny wygląd. Przy ich pomocy możemy ogrzać zarówno jedno, wybrane pomieszczenie jak również cały dom czy mieszkanie. Panele są również doskonałe jako dodatkowe ogrzewanie np. w sezonie letnim. W porównaniu do alternatywnych metod ogrzewanie, jest ono tańsze, dużo bardziej ciche i łatwiejsze w eksploatacji. Ogrzewanie na podczerwień jest przyjazne dla alergików i osób z astmą. Panele grzewcze na podczerwień możemy dowolnie rozmieszczać zarówno na ścianie, suficie, a także stosować jako urządzenie wolnostojące. Istnieje możliwość montowania ich na zewnątrz i wewnątrz budynku. Ogrzewanie na podczerwień nie wymaga od nas posiadania kotłowni czy pomieszczenia technicznego, wystarczy tylko zamontować panel w odpowiednim miejscu i ustawić wybraną temperaturę na termostacie. Tego typu rozwiązanie jest w pełni ekologiczne. Czas nagrzania domu jednorodzinnego jest niemal natychmiastowe. Zadajecie sobie pytanie jaki panel grzewczy wybrać. Z czystym sumieniem mogę Wam polecić produkty marki Światłolux które znajdziecie w ich sklepie https://swiatlolux.pl

Estetyczny dodatek we wnętrzu

Oprócz aspektów grzewczych grzejniki na podczerwień umożliwiają niesamowite możliwości urozmaicenia naszego wnętrza. Panele grzewcze mogą przyjmować funkcję lustra. Lustrzane panele grzewcze na podczerwień to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie estetykę i poczucie minimalizmu. Szklany panel grzewczy to zarówno oszczędność miejsca, jak również pieniędzy. Jeśli aranżacja naszego wnętrza nie pozwala na zawieszenie paneli na ścianach, a nadal chcemy zastosować ogrzewanie na podczerwień to idealnym rozwiązaniem może okazać się mata grzewcza na podczerwień. I tu mamy szerokie pole do popisu. Wśród dostępnych produktów możemy wyróżnić maty grzewcze sufitowe, maty grzewcze pod panele oraz maty grzewcze podłogowe, które możemy stosować m.in. pod deski podłogowe. Podobnie jak panele, maty grzewcze na podczerwień są nieszkodliwie dla środowiska, a także nie wytwarzają szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego. Maty grzewcze doskonale sprawdzą się w ogrzewaniu domów, mieszkań, czy powierzchni biurowych pozwalając na swobodną aranżację wnętrza.

2 komentarze
  • Aleksandra

    2 lipca, 2020 at 2:24 pm Odpowiedz

    I mamy dodatkowe podświetlenie nocne dla kamer 🙂

  • W domu

    19 maja, 2021 at 9:35 am Odpowiedz

    Mi projektant proponował dwa rozwiązania do docieplenia mieszkania: wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła i właśnie ogrzewanie na podczerwień. Wybrałem to pierwsze, zobaczymy jak się sprawdzi, gdy już wprowadzę się do nowego miejsca.

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!