Jakie ogrzewanie domu wybrać? Czy ogrzewanie gazowe może być ekologiczne?

ogrzewanie ekologiczne domu

Jakie ogrzewanie domu wybrać? Czy ogrzewanie gazowe może być ekologiczne?

Decydując się na budowę własnego domu, stajemy przed dylematem, jaka formę ogrzewania wybrać. Jednym z decydujących czynników przy podejmowaniu tej decyzji są koszty oraz ekologia. Czy ogrzewanie propanem to dobre rozwiązanie ? Jakie są wady i zalety tego rozwiązania ? Czy zwracając uwagę na ekologię, możemy zastosować, to rozwiązanie w naszym domu ? Na te i wiele więcej pytań odpowiedź poznają Państwo w dzisiejszym wpisie.

Ekologia

Coraz częściej w nowoczesnych, energooszczędnych domach stosuje się kotły kondensacyjne ogrzewane przy pomocy gazu-propanu. Proces spalania przebywa w sposób bezpieczny dla środowiska i ludzi. W wyniku spalania propanu powstaje duża ilość ciepła, woda oraz niewielkie ilości dwutlenku węgla.

Cena

Kolejnym plusem ogrzewania domu przy pomocy propanu jest oszczędność. W porównaniu do innych paliw gazowych propan jest jednym z najtańszych rozwiązań, a jego cena ma tendencje spadkowe. Ponadto nowoczesne kotły kondensacyjne pozwalają na zwiększenie wydajności podczas spalania. Biorąc pod uwagę koszty ogrzewania, warto przyjrzeć się cenie samej instalacji. Duża zaleta tego rozwiązania jest wiele niższa cena instalacji niż w przypadku innych rozwiązań ekologicznych np. Paneli słonecznych.

2 komentarze
  • Tomek

    27 stycznia, 2020 at 11:11 am Odpowiedz

    Korzystam z takiego rozwiązania i bardzo polecam.

  • Aleksandra

    11 lutego, 2020 at 5:30 pm Odpowiedz

    Raz dobrze przemyślane ogrzewanie i problem ogrzewania z głowy na wiele lat.

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!