Dlaczego zdecydować się na ogrodzenie panelowe?

nowoczesne ogrodzenia

Dlaczego zdecydować się na ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenie domu jednorodzinnego powinno być praktyczne i efektowne, a także zachęcać naszych gości do wejścia. Dobrze dobrane ogrodzenie daje poczucie bezpieczeństwa. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się kwestii ogrodzenia. Przyjrzymy się praktycznemu ogrodzeniu panelowemu i przekonamy się, dlaczego warto zdecydować się właśnie na ten sposób wydzielenia naszej działki.

Z jakich elementów składa się ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenia panelowe są coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem do budowy ogrodzeń wokół domów jednorodzinnych. Podstawowymi elementami ogrodzenia panelowego są: panele ogrodzeniowe 2D i 3D, furtka, brama wjazdowa, słupki ogrodzeniowe, betonowa podstawa i akcesoria odpowiadające naszym potrzebom.

Jaka jest różnica między panelami 3D i 2D? 

Panele 3D są przetłoczone pionowymi liniami, co czyni je sztywniejszy, i bardziej odpornymi na odkształcenia. Konstrukcja paneli 2D jest płaska, bez przetłoczeń. Panele 2D posiadają jednak specjalne wzmocnienia dodatkowymi poziomymi prętami. 

Panele ogrodzeniowe 3D są najczęściej używane na terenach mieszkalnych, natomiast 2D stosuje się w obszarach handlowych, przemysłowych i usługowych.

Panele różnią się między sobą również się średnicą drutów i ich rozmieszczeniem, czyli wielkością oczek. Im grubsze druty, tym mniejsza odległość między nimi oraz trwalsze i mocniejsze ogrodzenie. 

Dlaczego warto zdecydować się na zakup ogrodzenia panelowego? 

Główną zaletą ogrodzenia z paneli jest wysoka trwałość, produkt jest dużo bardziej wytrzymały niż klasyczna siatka ogrodzeniowa. Dodatkowo postawienie ogrodzenia panelowego jest bardzo proste i nie wymaga zatrudniania specjalistów. Gotowe elementy w łatwy sposób montuje się do słupków ogrodzeniowych  przy użyciu specjalnych obejm. Z powodzeniem można zrobić to samodzielnie lub z pomocą domowników. W porównaniu do innych typów ogrodzenia, panele 2D i 3D wypadają cenowo bardzo korzystnie. 

Kupując panele ogrodzeniowe koniecznie wybierzmy solidnego sprzedawcę, który oferuje sprawdzone produkty najwyższej jakości. Będziemy mieć tym samym pewność, że nasze ogrodzenie będzie służyć nam przez długie lata. 

1 Comment

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!