Odpoczynek w ogrodzie – jak zaprojektować miejsce do wypoczynku?

Odpoczynek w ogrodzie – jak zaprojektować miejsce do wypoczynku?

Po dniu, czy tygodni pełnym pracy każdy z nas marzy o chwili relaksu. Nie ma nic bardziej przyjemnego niż odpoczynek na świeżym powietrzu w towarzystwie roślin i kwiatów. Posiadasz własny ogród, ale przebywanie w nim nie sprawia Ci radości ? Aranżacja miejsca wypoczynku w ogrodzie to wbrew pozorom niełatwa sprawa, jednak przy odrobinie chęci i czasu możemy odmienić nielubiana przestrzeń, zamieniając ją w azyl służący relaksowi i odpoczynkowi. Ogrodowy kącik wypoczynkowy powinien być wygodny, kameralny i dostosowany do potrzeb domowników. Zanim zajmiemy się projektowaniem i planowaniem, warto przyjrzeć się trendom oraz zaplanować funkcje, jakie mają się znaleźć w naszym ogrodzie. Dzieli coraz większej ofercie sklepów budowlanych i ogrodniczych stacjonarnych i online możemy wybierać wśród produktów w różnym stylu i o różnej funkcji. Niezależnie od tego, jaki styl wybierzemy, warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą nam ukształtować wymarzona przestrzeń.

Meble ogrodowe

Do stworzenia miejsca wypoczynku niezbędnym elementem będą meble ogrodowe. Zgodnie z trendami ostatnich miesięcy meble ogrodowe stanowią przedłużenie salonu, tworząc spójna całość. Uzupełnieniem mebli mogą być oczka wodne, fontanny. Jeśli jesteśmy posiadaczami ogrodu sporych rozmiarów rozwiązaniem, idealnym dla nas będzie altana. Możemy wzbogacić jej naturalny wygląd, stosując pergole, stelaże, czy kratki. Dla osób lubiących odpoczywać w gronie przyjaciół idealnym rozwiązaniem będzie wzbogacenie ogrodu o grill, kominek kub miejsce na ognisko.

Style w projektowaniu ogrodów

Przyjrzyjmy się teraz poszczególnym stylom. Po dniu, czy tygodni pełnym pracy każdy z nas marzy o chwili relaksu. Nie ma nic bardziej przyjemnego niż odpoczynek na świeżym powietrzu w towarzystwie roślin i kwiatów. Posiadasz własny ogród, ale przebywanie w nim nie sprawia Ci radości ? Aranżacja miejsca wypoczynku w ogrodzie to wbrew pozorom niełatwa sprawa, jednak przy odrobinie chęci i czasu możemy odmienić nielubiana przestrzeń, zamieniając ją w azyl służący relaksowi i odpoczynkowi. Ogrodowy kącik wypoczynkowy powinien być wygodny, kameralny i dostosowany do potrzeb domowników. Zanim zajmiemy się projektowaniem i planowaniem, warto przyjrzeć się trendom oraz zaplanować funkcje, jakie mają się znaleźć w naszym ogrodzie. Dzieli coraz większej ofercie sklepów budowlanych i ogrodniczych stacjonarnych i online możemy wybierać wśród produktów w różnym stylu i o różnej funkcji. Niezależnie od tego, jaki styl wybierzemy, warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą nam ukształtować wymarzona przestrzeń.

Rośliny

Jakie rośliny wybrać, aby czuć się swobodnie we własnym ogrodzie ? Jeśli jesteśmy zwolennikami naturalnych kompozycji, idealnym rozwiązaniem dla nas będzie mieszanka klasycznych bylin i roślin jednorocznych. Warto zastosować malwy , słoneczniki, marcinki, nasturcji, nagietki, floksy, jeżówki, liliowce. Ponadto możemy wykorzystać bzy, forsycje?, kaliny, czeremchy, a nawet jarzębiny.

Dla zwolenników stylu romantycznego doskonale sprawdza się kwiaty w odcieniach różu, błękitu, lawendy i zieleni. Idealnymi gatunkami są róże, funkie, paprocie a także pnącza. 

2 komentarze
  • Aleksandra

    4 września, 2020 at 7:16 am Odpowiedz

    Meble, meble i jeszcze raz meble, od nich najbardziej zależy czy wypoczniemy w ogrodzie czy nie. Dobrze dobrane meble to ogromny sukces.

  • Homegarden

    28 kwietnia, 2021 at 8:11 am Odpowiedz

    Zgadzamy się, że dobrze dobrane meble ogrodowe to ogromny sukces, ale warto wybrać takie meble, które spełnia oczekiwania każdego z domowników. Warto wybierać meble ogrodowe od zaufanego dostawcy, który zapewnia gwarancję na swoje produkty oraz potrafi doradzić przed zakupem odpowiedniego zestawu.

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!