Projekt przeprowadzka: Jak prawidłowo zawiesić obrazy?

obrazy desenio

Projekt przeprowadzka: Jak prawidłowo zawiesić obrazy?

Obrazy są najczęstszą ozdobą naszych mieszkań i domów. Za każdym razem, kiedy rozwiążemy wszystkie problemy z urządzaniem, pojawia się pytanie, jakie obrazy wybrać i gdzie je zawiesić. Obraz nie powinien stanowić jedynie ozdoby. Wieszajmy tylko takie obrazy, które lubimy, kojarzą się z naszą pasją, zainteresowaniami, a przede wszystkim nam się podobają. Ozdobą naszego pokoju, kuchni, czy hallu mogą być zamiast obrazów i rysunków, dobre reprodukcje znanych dział sztuki, stare mapy, fotografie, a także abstrakcyjne kompozycje.

Jeśli nie lubicie nudy idealnym rozwiązaniem dla Was są plakaty. Moimi ostatnimi ulubieńcami są produkty z Desenio

Jak prawidłowo zawiesić obrazy?

Obrazu nie należy wieszać za wysoko. Najlepiej umieszczać je na wysokości (150-160 cm). Podczas wieszania dzieła zwróćmy uwagę nie tylko na osoby stojące, szczególnie małe obrazy o delikatnym rysunku powinny być zawieszone niżej. Przejdźmy teraz do wyboru „tła” dla naszych obrazów. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj jednobarwna ściana. Na białej lub bardzo jasnej ścinie każdy obraz „ożywa”. Ciemna jednolita ściana jest doskonałym tłem dla kontrastującego obrazu, z kolei na wzorzystej ścianie warto zawiesić monochromatyczny obraz.

Obrazy stanowią duże pole do popisu, jeśli chcemy optycznie zmienić wymiary wnętrza. Zawieszone w rzędzie przyczyniają się do poszerzenia pokoju, z kolei umieszczone jeden pod drugim podwyższają go. Obraz możemy też wieszać w grupach, pamiętajmy wtedy, aby wewnątrz grupy dominował jeden lub, lub więcej obrazów najbardziej rzucających się w oczy. Jeśli umieszczane są one w środku grupy symetrycznie, nie naruszają równowagi. Na sam koniec chciałam poruszyć problem oświetlenia obrazów, ponieważ zazwyczaj ogólne oświetlenie pokoju nie wystarcza, aby prawidłowo je oświetlić. Jeśli na ścianie wisi kilka obrazów, warto skierować na nie oświetlenie za pomocą odpowiednio dobranych lamp lub oświetlenia sufitowego.

Jako, że ostatnie tygodnie poświęciliśmy na zmianę mieszkania, chcieliśmy aby nasze własne M, miało nietuzinkowe rozwiązania, postawiliśmy na dwa kolory, które przełamią biel i szarość. Neonowy niebieski oraz różowy, te dwa kolory przeplatają się w całym mieszkaniu dodając pozytywnej energii. Miejsce przy biurku ożywia granatowo złoty abstrakcyjny plakat oprawiony w złotą ramę, idealnie uzupełnia biała strefę pracy nie powodując niepotrzebnego rozproszenia. W salonie postawiliśmy na NEONY (Shhh Neon oraz Neon Letters) oprawione w czarne drewniane ramy plakaty nadają całemu wnętrzu radosnego “błysku”, który dodaje energii w szare jesienne dni. 

obrazy desenio

obrazy desenioobrazy desenioobrazy desenioobrazy desenio

Z moim kodem HOUSEOFDESIGN dostaniecie 25% zniżki na plakaty* w Desenio, ważny do północy 22.10.

Zaobserwujcie @desenio po więcej plakatowych inspiracji!

*Z wyłączeniem ramek i plakatów z kategorii Handpicked/Personalizowane

 

2 komentarze
  • Aleksandra

    1 listopada, 2020 at 6:21 pm Odpowiedz

    Fajne te plakaty desenio, a ten SHHH NEON idealnie pasuje do mojej sypialni 😀

  • Jakub

    1 lutego, 2021 at 11:00 am Odpowiedz

    Super porady, czegoś takiego szukałem!

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!