Nowoczesne mieszkania, czy modny jest minimalizm i prostota formy, czy wręcz przeciwnie.

2
875
views

Nowoczesne mieszkania, kiedyś i dziś, czy modny jest minimalizm i prostota formy, czy wręcz przeciwnie.

Przygotowując się do remontu naszego nowoczesnego mieszkania, często przeglądamy magazyny, poradniki szukając nowych trendów w aranżacji wnętrz. Aby odkryć nasze ulubione trendy godne wystroju wnętrz, musimy tak naprawdę zastanowić się, czego oczekujemy od naszego mieszkania. Czy wolimy minimalizm, starocie, a może szalone kolory? W dzisiejszym wpisie podzielę się z Wami najpopularniejszymi trendami, w których nurcie możecie zaaranżować nowoczesne mieszkanie. Przekonacie się, czy dla Was stworzony jest nowoczesny minimalizm, czy może roślinne motywy. Zaczynajmy.

nowoczesne mieszkania

Czerń wchodzi na salony

Czerń to jeden z najbardziej klasycznych i eleganckich kolorów. W sezonie 2018 króluje również w aranżacjach wnętrz. Od czarnych mebli, czarnych druków, czarnych ścian, wykończeń i opraw. W tym sezonie czerń używana jest na wiele sposobów. Jednym z popularnych trendów w sezonie 2018 jest posiadanie wszystkich czarnych ścian. Początkowo dla wielu osób może się to wydawać zbyt odważnym rozwiązaniem, ale czarna ściana tworzy mocne i eleganckie określenie w wystroju wnętrza domu. Jednym z najczęstszych przemyśleń dotyczących czerni w projektowaniu wnętrz jest fakt, że ten kolor może sprawić, że pomieszczenie wydaje się mniejsze. Jednak połączenie czerni z jasnymi kolorami, może spowodować nadaniem głębi danemu pomieszczeniu.

nowoczesne mieszkania czerń nowoczesne mieszkania czerń nowoczesne mieszkania czerń nowoczesne mieszkania czerń

Miejska dżungla

Trend miejskiej dżungli to nie tylko moda, to życie wśród roślin, w zgodzie z naturą, nawet w sercu dużego miasta. Popularność niektórych trendów można omawiać godzinami. Czy są praktyczne, przyjazne dla członków gospodarstwa domowego, czy przejdą wraz ze zmianą sezonu? Jest inaczej w miejskiej dżungli. Ktokolwiek raz spróbuje, nie wyobraża sobie życia bez kojącej zieleni, która nadaje się do każdego wnętrza i przynosi pozytywną energię i więcej tlenu do pomieszczeń o różnych celach. Mniejsze rośliny mogą zdobić parapety, większe z dumą zdobią podłogę, a fantazyjne winorośle będą rosły solidnie w donicach ściennych. Tapeta, poduszki i dywany w kwiatowe wzory, a także wazony i bibeloty w kształcie liści i kwiatów, dopełnią wyglądu i sprawią, że twój dom rozkwitnie przez cały rok.

nowoczesne mieszkania dżungla nowoczesne mieszkania dżungla nowoczesne mieszkania dżungla nowoczesne mieszkania dżungla nowoczesne mieszkania dżungla

Klasyczny minimalizm

Termin „minimalizm” pojawił się po raz pierwszy w połowie lat 60. XX wieku i był głównie używany do opisu rzeźb Roberta Morrisa i Donalda Judda. Od tego czasu znaczenie tego słowa poszerzyło się i teraz jest używane w różnych sferach-od mody i muzyki po projektowanie i architekturę.
Minimalizm w designie staje się coraz bardziej popularny. Podstawowymi zasadami minimalizmu są ostre linie, solidne powierzchnie, niskie meble i pastelowe odcienie. Chociaż ostatnio w minimalizmie pojawiło się więcej miękkich kształtów, więcej kolorów i faktur.

Minimalizm w aranżacji wnętrz oznacza przestronne pokoje z minimalną ilością mebli i detali. Głównym elementem tego stylu jest dbałość o kształt, kolor i fakturę. W nowoczesnym minimalizmie akcent kładziony jest na projektowanie ostrych geometrycznych kształtach i asymetrii. Meble muszą mieć opływowe kształty, sofy często tapicerowane skórą w kolorze neutralnym. Błyszczące powierzchnie i proste linie wyglądają niesamowicie w tym wnętrzu. Detale powinny być wykonane ze stali nierdzewnej lub chromu. Ilość akcesoriów powinna być minimalna. Podłoga powinna być wykonana z materiałów łatwych do utrzymania w czystości-drewna, linoleum lub płytek kamiennych. Konieczne jest przewidzenie wystarczającej przestrzeni, aby zachować wszystkie swoje rzeczy (prosta garderoba byłaby po prostu świetna).

Głównym kolorem tego stylu jest biel, powinien stanowić podstawę ścian, podłóg i mebli. Dodatkowo można wybrać neutralne kolory, takie jak beżowy, szary, jasnoróżowy. Jak akcent powinien pojawić się nietypowy, najlepiej ostry kolor. Jasny czerwony kolor jest tradycyjnym i najpopularniejszym wyborem do podkreślania szczegółów na białym tle, chociaż jest to kwestia gustu i można wybrać dowolny kolor, który lubisz. Bardzo często ludzie zawieszają obraz lub duże detale na ścianach. Duże okna, które zazwyczaj nie mają zasłon lub cieni, tworzą efekt przestrzenności.

Nowoczesne mieszkania – jak sprawdzić czy na naszym osiedlu życie będzie komfortowe?

nowoczesne mieszkania minimalizm

Nowoczesne mieszkania – jak sprawdzić czy na naszym osiedlu życie będzie komfortowe?

 

Zdjęcia: PINTEREST

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo ciekawa analiza trendów i mnóstwo inspirujących zdjęć. Choć nie jestem zwolenniczką minimalizmu Twoje propozycje bardzo mi się podobają. Ogromnie zaciekawił mnie pomysł na czarno-różową kuchnię. Świetny projekt do małych mieszkań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here