Jak zaprojektować mieszanie bliskie natury? 5 Sposobów na lepsze wnętrze.

mieszkanie bliskie natury

Jak zaprojektować mieszanie bliskie natury? 5 Sposobów na lepsze wnętrze.

Kontakt z naturą nie tylko przywraca nam równowagę emocjonalną, uspokaja i regeneruje, ale również korzystnie wpływa na naszą pracę. Poprawia kreatywność, redukuje stres, a nawet wpływa na zmniejszenie liczby absencji w pracy. Dlatego aranżacje odwzorowujące i nawiązujące do natury są bardzo pożądane – tak w domu, jak i w miejscach pracy

– podkreśla Aldona Słapa-Nowacka, Product Manager w firmie Pfleiderer.

We wnętrzach urządzonych w duchu bliskości z przyrodą lepiej funkcjonujemy – pracujemy, uczymy się, odpoczywamy. Dlatego w pomieszczeniach, w których nie mamy możliwości użycia bezpośrednich elementów natury, koniecznie powinniśmy zadbać o naturalne analogie. Na przykład: gdy niemożliwe jest położenie podłogi drewnianej, zastosujmy materiał drewnopodobny.

Biophilic design w salonie

Taki zabieg sprawdzi się chociażby w salonie, w którym zazwyczaj odpoczywamy po pracy. Tutaj szczególnie warto zadbać o obecność jak największej liczby naturalnych motywów.
Mogą to być meble w jasnej i żywej kolorystyce orzesznika (dekor Jackson Hikory) lub w nieco ciemniejszych, bardziej rustykalnych odcieniach dębu (Dąb Shetland) czy jesionu (Jesion Górski). Te drewniane wzory pięknie komponują się z zielenią żywych roślin, które są swoistym wyznacznikiem biophilic design, oraz z elementami wykończeniowymi mebli w kolorze miętowym. Dzięki zastosowaniu struktury Natural Wood drewnopodobne powierzchnie są niezwykle autentyczne – zarówno w wyglądzie, jak i w dotyku. Znacząco przyczynia się to do wzmocnienia efektu odniesienia do natury.
„Biophilic design poza tym, że pomaga nam stworzyć przestrzeń domową, w której dobrze się czujemy, jest też bardzo uniwersalnym kierunkiem. Można połączyć go z dowolnym trendem aranżacyjnym, choć bez wątpienia najlepiej koresponduje ze stylem naturalnym . szczególnie na płaszczyźnie zastosowania naturalnych materiałów i wprowadzenia do pomieszczeń żywej roślinności” – zaznacza Aldona Słapa-Nowacka i dodaje: „W obu przypadkach istotne jest też to, aby były to miejsca sprzyjające odpoczynkowi.”
jak zaprojektować mieszkanie
jak zaprojektować mieszkanie
jak zaprojektować mieszkanie
jak zaprojektować mieszkanie
Jak zatem zaprojektować wnętrze w duchu bliskości z naturą? Pomyślmy o miejscu, w którym poczujemy się dobrze, o miejscu w stylu naturalnym, ale wzbogaconym o słoneczne światło, o miejscu z dużą ilością żywych roślin, ze świeżym powietrzem i z zielenią za oknem.
Tags:
4 komentarze
  • Aleksandra

    1 kwietnia, 2020 at 9:41 am Odpowiedz

    Aż chce się przebywać w takim wnętrzu, jednak przy małych dzieciach niestety kwiaty często muszą być bardzo wysoko 🙂

  • Marta Stawska

    2 kwietnia, 2020 at 10:51 am Odpowiedz

    O tak, rośliny w moim mieszkaniu zupełnie odmieniły energię, jaka się tam znajduje. Jakoś tak przytulniej i bardziej “domowo” się zrobiło 🙂

  • Marzena

    6 sierpnia, 2020 at 7:55 am Odpowiedz

    Ojej, ale piękne wnętrze 🙂

  • Grafinia

    1 lutego, 2022 at 9:56 am Odpowiedz

    Styl trochę skandynawski – uwielbiam

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!