Co połączyło blogerów wnętrzarskich? Relacja z Meetblogin 2019.

Co połączyło blogerów wnętrzarskich? Relacja z Meetblogin 2019.

W tym roku po raz drugi miałam przyjemność uczestniczyć w Meetblogin, ogólnopolskim spotkaniu blogerów wnętrzarskich, którego organizatorem jest wspaniała Ula z interiorsdesignblog.com. W tym roku odmiennie niż w poprzednich edycjach wydarzenie odbyło się nie w Łodzi, a w sielskiej lokalizacji. Sophie Country House, bo to właśnie tam odbyło się Meetblogin zlokalizowane jest w Łękawicy, wsi położonej kilkanaście kilometrów od Warki. Wraz z dziewczynami spędziłam trzy dni, szkoląc się, wymieniając doświadczenia i… wiercąc dziury w ponad 30-stopniowym upale 🙂 Jesteście ciekawi co jeszcze wydarzyło się podczas Meetblogin 2019 ?

 

meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich

meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich

meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskichmeetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich

 

Dzień pierwszy – piątek

Tego dnia czekała mnie pobudka o 5:45. Szybki prysznic, dopakowanie potrzebnych rzeczy i w drogę, kierunek Łękawica. Ponad 300 km podróż przebiegła szybko i sprawnie. Na miejscu byłam chwile przed 12:00, gdzie przywitał mnie piękny, sielski krajobraz i prawie pełne grono uczestniczek. Pierwsze dwie godziny minęły nam na rozmowach, wspominkach i branżowych opowieściach. Około godziny 14.00 zaczęliśmy pierwszy blok warsztatów z marka Markslöjd i dziewczynami z Pani to potrafi. I to już tutaj na samym początku ciężki sprzęt poszedł w ruch. Podczas warsztatu „Light your memory” miałyśmy za zadanie przerobić lampy „frame” na designerską i praktyczną ramkę na zdjęcia typu instax lub drobne pamiątki. Wiertarki, sznurki i ponad 30-stopniowy upał nie przeszkadzały nam w działaniu. Efektem było powstanie kilkunastu unikatowych produktów, które rozświetlają teraz nasze wnętrza.

 

meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich

meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich

Warsztaty świetlne to był tylko początek, kolejna atrakcja była ciekawa prelekcja marki Barlinek oraz warsztaty o wdzięcznej nazwie „wióry lecą”. Tym razem miałyśmy za zadanie zaprojektować i wykonać lampkę z wybranego przez nas kawałka drewna. W specjalnie wybranym przez nas miejscu musiały zostawać wykonane 3 otwory przeznaczone na żarówkę, przewód oraz gwint. Nie ma co ukrywać, wióry leciały, a całemu procesowi towarzyszył wspaniały zapach drewna.

meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskichmeetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskichmeetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich

Kolejnym punktem intensywnego, piątkowego dnia był wykład przedstawicielek firmy Meble Wójcik. Podczas którego mogłyśmy się zapoznać ze strategią firmy i jej najnowszymi kolekcjami. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktyczne zajęcia. Podzielone na 2-3-osobowe zespoły tworzyłyśmy moodboardy z wykorzystaniem m.in. produktów mebli Wójcik w wybranej przez nas kolorystyce i stylistyce. Czy może być zajęcie dla architektów i projektantów wnętrz ?

meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich

meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich

Tuż po 20 zaczęła się oficjalna cześć, czyli przepyszna kolacja przygotowana przez markę Barlinek, która zapoczątkowała wieczorne rozmowy. Ten dzień zakończyliśmy w świetnym humorze tuż przed północą.

meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich

Dzień drugi – sobota

Kolejny dzień Meetblogin zaczęłyśmy o godzinie 10 od prelekcji przygotowanych przez dziewczyny z portalu Homebook. Podczas pierwszego wykładu „Jak to się kręci, czyli kilka słów o komunikacji i dobrych nawykach podczas planowania działań na Facebooku” mogłyśmy poznać zasady komunikowania się w mediach społecznościowych oraz dowiedzieć się jak lepiej dbać o naszych czytelników poza blogiem. Po prelekcjach Homebook przyszła pora na jakże letni temat 🙂 „Design ukryty w grzejniku”, podczas którego mogłyśmy wysłuchać, jak zwykle cudownego i nietuzinkowego wykładu Dagmary z forelements.pl oraz zapoznać się z produktami PURMO.

meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich

meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich

Następnie przyszła pora na krótką przerwę lunchową i pogaduszki. Zaraz po nich kolejne warsztaty i prelekcje. Toptextil i Kameleon.pro przygotowali kreatywne i pełne radości warsztaty z szycia. Z przygotowanych wcześniej materiałów miałyśmy za zadanie uszyć mini sofę- pokrowiec na chusteczki.

meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich

Gdy sielskie, gorące powietrze zaczęło powoli się ochładzać, przyszedł czas na świętowanie. W sobotni wieczór wraz z marką Rosenthal mieliśmy zaszczyt w towarzystwie muzyki na żywo granej przez pianistę, świętować 30 lecie marki w Polsce. Po torcie i uroczystej kolacji wraz z We Love Beds poznawałyśmy tajniki palenia świec sojowych, których aromat roznosił się w powietrzu , towarzysząc nam do późnych godzin wieczornych.

meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich

Dzień trzeci – niedziela

Wszystko, co dobre szybko się kończy, pora więc na małe streszczenie tego, co działo się w ostatni dzień Meetblogin. Niedzielny poranek zaczęliśmy od pysznego śniadania na tarasie wraz z Dominiką, właścicielką Sophie Country House oraz Sophie Homestyle. Poznałyśmy historię marki, domu oraz najbliższe plany rozwoju marki.

meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich

Kolejnym punktem były warsztaty przygotowane przez Belldeco oraz Zoykę z zoykahome.pl , podczas których rozbiłyśmy to, co pasjonatki wnętrz lubią najbardziej. Tworzyłyśmy nietuzinkowe stylizacje wnętrz (i nie tylko, pojawiły się też piknikowe rozwiązania) w stylu Boho. Elementem domykającym warsztaty było spotkanie z Yassena Hristova z Hompics.com, niesamowitego fotografa wnętrz prowadzącego Stocka ze zdjęciami architektonicznymi i wnętrzarskimi.

meetblogin 2019 spotkanie blogerek wnętrzarskich

Niedziela i co dalej?

Dni spędzone na Meetblogin 2019 w gronie wspaniałych dziewczyn oraz wielu partnerów dały mi wielkiego kopa do działania i dalszego rozwoju. Trzy dni minęły w mgnieniu oka w niezmiennie dobrym humorze i wspaniałej atmosferze. Wymiana doświadczeń oraz zawarcie nowych znajomości niewątpliwie znajdzie odzwierciedlenie w przyszłych projektach, oraz blogowych wpisach. Dziękuję za wspaniałe spotkanie, a wam życzę równie pozytywnych i owocnych spotkań. 

Zdjęcia wykonała Karolina z Kaboompics

2 komentarze

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!