5 KROKÓW DO IDEALNEJ KUCHNII

kuchnia

5 KROKÓW DO IDEALNEJ KUCHNII

Dobrze urządzona kuchnia powinna spełniać wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania, a przede wszystkim być funkcjonalna i wygodna w codziennym użytkowaniu. Wybór tej idealnej często niesie ze sobą wiele trudności. Już na etapie projektowania mierzymy się z wyzwaniami związanymi z wielkością pomieszczenia kuchennego oraz jego ustawnością. Czekają na nas decyzje dotyczące wyboru frontów, blatów i materiałów wykonania, typów szafek, sposobu otwierania czy samych elementów wyposażenia wewnętrznego. Jest tego wiele, a jeśli zależy nam na kuchni perfekcyjnie skrojonej na miarę naszych potrzeb, doskonałym rozwiązaniem będą kuchnie na wymiar.

Proces planowania autorskiej kuchni może dać nam wiele radości. Jest tu sporo miejsca na kreatywność, ale są również sztywne kroki, które musimy przejść, tworząc projekt idealny:

Krok 1

Określ styl, który jest Ci najbliższy i wybierz kolorystkę – w tym celu możesz szukać inspiracji w katalogach wnętrzarskich, przeglądać strony www, blogi lub podpatrywać ciekawe rozwiązania u znajomych.

Krok 2

Pomyśl, ile czasu spędzasz w kuchni i jak często gotujesz. Sposób i częstotliwość, z jaką korzystasz z mebli kuchennych oraz sprzętu AGD wpływa na określenie jej funkcjonalności. Im więcej masz w sobie z szefa kuchni, tym bardziej precyzyjnie powinna być rozplanowana przestrzeń kuchenna.

Krok 3

Dokonaj pomiaru swojej kuchni. Pamiętaj o uwzględnieniu otworów okiennych i drzwi, istniejących gniazdek elektrycznych i wszelkich wystających elementów typu kaloryfery, kratki wentylacyjne czy biegnące wzdłuż ścian rury.

Krok 4

Wybierz rozmieszczenie szafek. Pamiętaj o zachowaniu ergonomii i wygody, którą zapewni wyodrębnienie tzw. trójkąta roboczego, czyli odpowiednie ustawienie lodówki, zlewozmywaka i płyty kuchennej. Wedle tej zasady wszystkie te sprzęty powinny stanowić wierzchołki trójkąta.

Krok 5

Odpowiednie zabezpieczenie ściany nad blatem w kuchni. Ściana nad blatem w kuchni stanie się ozdobą wnętrza, jeśli odpowiednio ją zaaranżujemy. Idealnym rozwiązaniem jest tutaj panel z plexi, który zapewni nam efekt podobny jak w przypadku szkła, ale za o wiele niższą cenę. Dodatkowo pleks to wytrzymałe tworzywo , niezwykle łatwo się czyści, chroni ściany przed wilgocią czy zabrudzeniami. Kolejnymi zaletami jest brak fug, jakichkolwiek połączeń, jednolita gładka powierzchnia. Cięcie pleksi to niewątpliwe jedna z większych zalet, szczególnie w niewymiarowych pomieszczeniach.  Na stronie https://plasticexpress.pl macie możliwość samodzielnego zaprojektowania elementów ciętych z płyt plexi i poliwęglanu.

kuchniakuchnia kuchnia kuchnia kuchnia

 

Tags:
1 Comment
  • Aleksandra

    4 czerwca, 2020at8:17 pm Odpowiedz

    Ja do swojej kuchni podchodziłam już kilka razy i zawsze efekt nie jest satysfakcjonujący. Coś zaczynam myśleć, że fajnie można zrobić tylko dużą kuchnię.

Post a Comment