Architekt radzi: Jakie krzesło biurowe wybrać?

Architekt radzi: Jakie krzesło biurowe wybrać?

Elementem każdego biura, zarówno tego w firmie, jak i w domowym zaciszu jest odpowiednie krzesło. Dbając o komfort i efektywność pracy, powinniśmy zadbać o to, żeby było ono wygodne i ergonomiczne. Jakie powinno mieć wymiary ? Z Jakich materiałów powinno być wykonane? To tylko nieliczne pytania, jakie stawiamy sobie podczas wyboru odpowiedniego krzesła. Przyjrzyjmy się teraz bliżej tym aspektom.

Zobacz również: Zestawienie 10 wiosennych Flower box

Ergonomia

Jednym z najważniejszych elementów podczas wyboru odpowiedniego krzesła jest niewątpliwie ergonomia. Istnieje kilka zasadniczych wymiarów i akcesoriów, na które szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu.

Zacznijmy od prawidłowych wymiarów siedziska. Ważne, aby podczas ustawienia jego wysokości nasze nogi mogły stabilnie opierać się na podłodze. Uda powinny być wtedy ułożone prostopadle do podłogi lub tworzyć kąt 90-115 stopni.

Zaraz po wysokości Niemniej ważna jest głębokość siedziska. Jego maksymalna długość Nie powinna być większa niż długość naszego podudzia.

Regulacja oparcia.

Aby dobrze zadbać o nasz kręgosłup i uniknąć bólu pleców, powinniśmy mieć możliwość swobodnej regulacji wysokości oparcia. Minimalna wysokość powinna zapewnić nieprzerwany kontakt oparcia z naszymi plecami.

Podłokietniki.

Aby zmniejszyć obciążenie kręgosłupa i barków warto zadbać o odpowiednia regulację podłokietników. Jeśli pracujemy ponad 4 godziny dziennie, zdecydujmy się na krzesło biurowe z regulowanymi podłokietnikami, które zapewniają odpowiednie podparcie. Ułożenie ramion w stosunku do przedramion powinno wynosić 90 stopni.

Dodatkowym, ale wpływającym bezpośrednio na nasz komfort elementem jest zagłówek, który wspiera nasz kręgosłup szyjny. Na sam koniec pozostaje kwestia wyboru materiału. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na materiał syntetyczny, czy naturalny zadbajmy o to, żeby oddychał I był łatwy do wyczyszczenia.

Kierując się tymi zasadami, z pewnością będzie państwu łatwiej wybrać odpowiednie krzesło biurowe, które będzie estetyczne, wygodne i zapewni prawidłowe podparcie kręgosłupa.

Z bogatą ofertą krzeseł ergonomicznych można zapoznać się w sklepie Centrum Krzeseł (www.centrumkrzesel.pl)

krzesło biurowe ergonomia

No Comments

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!