Modny ogród: Jak wybrać stół do ogrodu ?

Modny ogród: Jak wybrać stół do ogrodu ?

Lato to idealna czas, aby celebrować wspólne posiłki na świeżym powietrzu. Warto do tego celu wybrać odpowiedni stół i krzesła, które zapewnia wygodę użytkowania oraz dodadzą eleganckiego wyglądu naszemu ogrodowi. Jak w prawidłowy sposób wybrać stół do naszego ogrodu ? Jakie powinien mieć parametry, z jakich materiałów powinien być wykonany? Na te pytania odpowiedź znajdziecie w dzisiejszym artykule.

Modny ogród: Jak wybrać stół do ogrodu ?

Wymiary idealnego stołu

Stół ogrodowy to bardzo ważny element wyposażenia tarasu. Odpowiednio dobrany może stworzyć letnie przedłużenie jadalni czy salonu. Ważnym elementem dotyczącym wyboru są wymiary stołu. Na samym początku warto określić, ile osobom ma służyć poszukiwany przez nas mebel. Po oszacowaniu tej liczby możemy rozważać jego konkretne wymiary. Dla 4-6 osób długość powinna wynosić co najmniej 140 centymetrów, z kolei jego szerokość minimum 70 cm. Dla każdych kolejnych dwóch osób powinniśmy doliczyć do długości blatu minimum 60 cm. Blat stołu powinien znajdować się na wysokości 72 cm – 75 cm. Wysokość siedziska dobrze dobranych krzeseł powinna wynosić 42-45 cm. (Zapewniając min. 16 cm przestrzeni między krzesłem, a blatem stołu). Stół ogrodowy nie powinien kojarzyć nam się z tandetnie wykonanym plastikowym meblem. Nowoczesne rozwiązania zapewniają trwałość i elegancję. Łącząc w sobie lekkość i prostotę.

Modny ogród: Jak wybrać stół do ogrodu ? Modny ogród: Jak wybrać stół do ogrodu ?

Jakie są najpopularniejsze trendy wśród mebli ogrodowych w 2019 roku?

Połączenie aluminium, drewna tekowego oraz materiałów tworzy nowoczesne i modne rozwiązanie. Idealnie sprawdza się w domach w stylu nowoczesnym, minimalistycznym. Metal dodaje meblom surowy, a zarazem nowoczesny wygląd, z kolei zastosowanie tekstylnych materiałów zapewnia komfort siedzenia.
Kolejna warta uwagi propozycja są meble wykonane z technorattanu. Wykonane w tej technologii produkty cechuje wysoka trwałość oraz odporność na promienie UV. Nowoczesne kształty i kolory mebli wyglądają ekskluzywnie i są wygodne w użytkowaniu. Ze względu na wysokiej jakości, wyjątkowy design idealnie sprawdza się dla wymagających użytkowników.

Wybór odpowiedniego stołu i krzeseł, do ogrodu to nie lada wyzwanie. Warto postawić na wysokiej klasy materiały i jakość, dzięki której będziemy mogli cieszyć się produktami przez długie lata.

Modny ogród: Jak wybrać stół do ogrodu ?Modny ogród: Jak wybrać stół do ogrodu ?

Tags:
1 Comment
  • Domni - Pomysł na ogród

    23 sierpnia, 2019 at 8:37 am Odpowiedz

    Rzeczywiście dodatek aluminium jest co raz częściej widziany w meblach tarasowych, ogrodowych. W dalszym ciągu dostrzegamy jednak przewagę drewna i rattanu, jako naturalne i imitujące naturalne materiały – a także niedrogie.

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!