Jak skutecznie osuszyć mieszkanie po zalaniu?

osuszanie mieszkania

Jak skutecznie osuszyć mieszkanie po zalaniu?

Jedna z najczęstszych i najbardziej uciążliwych awarii w naszych mieszkaniach są zalania. Awaria wodociągu, kanalizacji, sąsiad z góry, czy uszkodzenia instalacji odprowadzających wodę z dachu to tylko niektóre przyczyny zalań. Jak postępować znajdziemy się w takiej sytuacji? Jakie kroki powinniśmy wykonać oraz jakie są sposoby osuszania mieszkań ? Na te i wiele więcej pytań odpowiedź poznacie w dzisiejszym wpisie.

Wszystkie działania, które prowadzą do osuszania zalanych pomieszczeń, mają na celu trwałe zmniejszenie wilgotności murów, ścian, posadzek, umożliwiając ich normalne użytkowanie. Nadmierna wilgoć może prowadzić do uszkodzeń urządzeń, szybszej eksploatacji budynku. Może mieć również niekorzystny wpływ na zdrowie.

Metody osuszania mieszkań

Jedna z najczęściej stosowanych na początku metod jest osuszanie naturalne. Należy wówczas otworzyć drzwi i okna na oścież i wytrwale czekać na wysuszenie. Niestety jak można się domyślić, że metoda ta sprawdzam się wyłącznie w ciepłe i suche dni. Dodatkowo proces ten można wzmocnić poprzez włączenie ogrzewania.
Kolejnym sposobem jest, wynajem spuszcza kondensacyjnego i przy jego pomocy osuszanie pomieszczenia. Przy wyborze usługi musy wziąć pod uwagę wydajność urządzenia, zużycie prądu oraz głośność pracy. Odpowiednio dobrany osuszacz doskonale sprawdzi się w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.

Jednym z najnowszych rozwiązaniom służącym do osuszania pomieszczeń są fale podczerwone, które powodują szybkie odparowywanie wody ze ścian w sposób ograniczającym ryzyko pęknięć i uszkodzeń. Proces osuszania warto wykonać przy pomocy profesjonalistów. Dobiorą oni odpowiednio metodę oraz specjalistyczny sprzęt do tego celu, umożliwiając tym samym pełna eliminacje problemu.

Tags:
2 komentarze
  • Aleksandra

    4 czerwca, 2020at8:14 pm Odpowiedz

    Czasami osuszać trzeba nie tylko po zalaniu, ale przygotowując ściany podczas remontu, u mnie dłuuugo musiały schnąć jak już nic nie pozwalało obniżyć wilgotności powietrza. Osuszacze chodziły ładnych kilka dni ściągając bardzo duże ilości wody.

  • Ela

    17 czerwca, 2020at5:55 am Odpowiedz

    Śliczna sypialnia 🙂 Bardzo bym taką chciała, to właśnie mój styl.

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!