Podróże inspirują – jak przenieść egzotykę do wnętrza mieszkania?

Podróże inspirują – jak przenieść egzotykę do wnętrza mieszkania?

Powrót z wakacji przyniósł smutek i tęsknotę za dalekimi krajami? Nie martw się – są na to sposoby! Już dziś zaplanuj małą metamorfozę swojego mieszkania tak, by na co dzień mieć przy ​sobie kawałek egzotycznej przestrzeni. Na szczęście dodatki w zamorskim stylu cieszą się powodzeniem, więc masz z czego wybierać.

 

Roślinne motywy

 

Głęboka zieleń pędów, soczyście kolorowe kwiaty i ogromne rozmiary – okazałe rośliny są jednym z pierwszych skojarzeń, gdy myślimy o tropikalnych podróżach. Uwielbiamy je we wnętrzach, bo wyglądają bardzo naturalnie, a jednocześnie robią wrażenie. By zatrzymać egzotyczne widoki na trochę dłużej, po urlopie wypełnij swoje mieszkanie różnymi gatunkami roślin oraz ich wzorami na naczyniach i bieżnikach. Stwórz w domu „tropikalny mikroklimat” – zapal świece z motywem liści palmowych.

Dzikie zwierzęta

Niewychodzące ostatnio z mody kolorowe ptaki i zwierzęcy bywalcy pustyni efektownie wzbogacają domowe aranżacje. Flamingi skutecznie ożywiają przestrzeń i świadczą o zdrowym dystansie właściciela do wyglądu mieszkania. Dodatkowym akcentem we wnętrzu może zostać lampa – słoń lub figurka przypominająca żyrafy. Prawdziwe są piękne, lecz niedostępne… Dzikie zwierzęta najbardziej lubimy w podręcznym wydaniu!

Orientalne dodatki

Wśród projektantów wnętrz coraz więcej jest wielbicieli wschodnich ornamentów. Nie bez przyczyny – ażurowe dekoracje w mieszkaniu nadają mu niepowtarzalny klim​at. Orient to też kunsztowne ozdobniki, takie jak frędzle w wykończeniach materiałów. Jeśli bogate wzornictwo wolisz stosować w ograniczonej ilości, idealnym wyborem dla Ciebie będzie biała zastawa z delikatnym, nierzucającym się w oczy, złocistym wzorem.

Bogactwo Afryki

Piaskowe beże, zaczerpnięte prosto ze zdjęć pustyni, są popularnym odcieniem w niejednym domu. Wystarczy dodać do nich trochę słonecznego złota i blasku, a stworzą idealną bazę do inspirowanej dalekim południem aranżacji. Ważnymi jej elementami są dodatki przypominające postaci mieszkańców afrykańskich krajów. Całość zrównoważ przybrudzoną bielą i rozkoszuj się oazą spokoju w zaciszu własnego domu.

Podróże kształcą i otwierają na różnorodność. Zainspiruj się miejscami, na widok których Twoje serce przyspieszyło. Zaaranżuj mieszkanie tak, jak do tej pory nie miałeś odwagi.

2 komentarze
  • Jagoda Zamorska

    29 sierpnia, 2019 at 11:18 am Odpowiedz

    Cieszę się bardzo, że egzotyka tak weszła w nasze polskie wnętrza. Takich kolorów potrzebowałam wokół siebie 🙂

  • Ewa

    12 lutego, 2021 at 10:53 am Odpowiedz

    Dziękuję za artykuł, bardzo pomocny. Uwielbiam dodatki tego typu.

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!