Poradnik: jak łączyć wzory we wnętrzach?

Poradnik: jak łączyć wzory we wnętrzach?

Sprawdź, jak łączyć wzory we wnętrzach

Łączenie wzorów to nie lada wyzwanie dla każdego, kto planuje niecodzienną aranżację. Pobaw się kolorami i wzorami, aby osiągnąć spektakularne efekty!

Zobacz również:Jak prawidłowo urządzić mały salon

Zdecyduj się na motyw przewodni

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z aranżacją wnętrza, w pierwszej kolejności postaraj się znaleźć jeden element bazowy i oprzyj na nim całą swoją aranżację. Bazą może być kolor, wzór, czy też materiał. Możesz także zacząć od wybrania podstawowego mebla, a następnie dopasowywać  do niego różne dodatki. Oryginalna sofa, stół czy fotel będą stanowiły punkt odniesienia dla całej aranżacji. Jeśli Twoje pomieszczenie jest ciemne, możesz zdecydować się na element, który tę przestrzeń ożywi. Do szarych ścian doskonale pasuje sofa w żółtym lub innym, intensywnym kolorze. W przypadku pomieszczenia utrzymanego w jasnej kolorystyce, świetnie sprawdzą się ciemniejsze barwy, które wprowadzą ciekawy kontrast w przestrzeni.

Interior of baby room with comfortable crib

Zachowaj spójną kolorystykę

Uwielbiasz kwiatowe wzory, kropki, a może dodatki z elementami geometrycznymi? Wszystko zależy od Twoich upodobań i indywidualnego stylu, jednak pamiętaj, aby zachować równowagę, utrzymując tę samą kolorystykę. Wybieraj dodatki, które coś łączy – najlepiej paleta barw. Mieszanie kolorów jest dozwolone, ale powinny one do siebie pasować.

Posters and baskets on white wall in bright flat interior with wooden table next to pouf. Real photo

Dopasuj kształt i wielkość wzorów

Zestawiaj wzory, uwzględniając różnice w ich wielkości. Połącz małe wzory z dużymi i średnimi.  Pamiętaj, że nie zawsze te same rozmiary wzorów będą wyglądać dobrze. Drobne kwiatki lepiej uzupełnią szeroką kratę czy wielkie groszki.
Połącz duże wzory z małymi – nadasz wnętrzu przemyślanej różnorodności. Odrobina szaleństwa czasami nie zaszkodzi. Jeśli jesteś pewna, że połączenie dwóch odmiennych wzorów przyniesie piorunujący efekt – zaryzykuj!
Odważ się na połączenie swoich ulubionych wzorów i kolorów i odmień swoją przestrzeń. Stwórz wnętrze, w którym nadmiar dodatków w różnych wzorach nie będzie przytłaczał, a tworzył modną i spójną całość. Niech Twoje wnętrze odzwierciedli Twoją osobowość i emanuje pozytywną energią!

A big comfortable bed with pale sage green and white linen, pillows and blanket in a woman’s bright bedroom interior with windows. Real photo.

Armchair next to wooden table in bright living room interior with posters above cupboard. Real photo

Black and white poster above settee with patterned pillows in minimal living room interior with lamp and plant on shelf

Lamp above wooden table in colorful living room interior with armchair and blue sofa. Real photo

Interior of a pink living room with white couch, pink armchair and posters on the wall

White and blue living room interior with couch, paintings and curtains

Poster above cabinet with plants in white flat interior with pink blanket on grey couch. Real photo

No Comments

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!