Home&you -90% Co warto kupić?

0
221
views

Kuchnia 2019 – śmiałe zmiany w trendach wnętrzarskich

Szykuje się czas, kiedy wiosenne porządki zaowocują gotowością naszych mieszkań do przyjęcia najnowszych trendów. Kolejny rok to kolejna okazja do stworzenia aranżacji, które będą zachwycać nas na co dzień w 2019 roku. Wiosna tego roku zarówno przynosi nowości, jak również kłania się modzie, którą znamy z ubiegłych miesięcy. Korzystając więc z pomysłów wizjonerów wyznaczających nowe trendy oraz projektantów torujących szlaki wśród kolekcji innowacyjnych produktów, możemy nadać wnętrzom naszych czterech ścian niespotykany dotychczas styl – częściowo odświeżając aranżacje mieszkań lub robiąc w nich totalną rewolucję. Dzieła, które w tym roku będą en vogue, stopniowo znajdują uznanie na zachodnim kontynencie. Szukają swojego miejsca w domach, których właściciele nie lubią pozostawać w tyle. Jednym z pomieszczeń, co do których przewidziano metamorfozy tej wiosny jest kuchnia. Nadchodzące sezony zmniejszą wpływ dominujących dotychczas wysokiego połysku i lustrzanych dodatków. Mniejszą rolę będzie też grać w sercach domów asymetria. Zdecydowanie na sile przybrał kierunek aranżacji tego pomieszczenia w stylu loftowym. Szczególnie widoczne będzie to w dodatkach i praktycznych artykułach zrobionych z metalu, o lekkiej konstrukcji i surowym wykończeniu. Nowością będzie obecny na wszelkiej maści dekoracjach mat. Jak rozwijać będą się główne nurty wnętrzarskie w kuchniach w 2019 roku?

Nietypowe formy i wszechobecne wzory

W tym roku nie boimy się niczego, co przyciąga wzrok z daleka. Niezależnie od tego, czy wybierzesz kreatywne wzory, czy zawiłe kształty, Twoje wnętrze stanie się niepowtarzalne. W mieszkaniu podkreślony zostanie Twój własny styl, a od dawna wiadomo, że nawet w pogoni za trendami należy postawić na wprowadzenie ich w indywidualnie wybranej odsłonie.

Praktyka w parze z wyglądem

Dwie pieczenie na jednym ogniu – tak można mówić o łączeniu w produkcie walorów estetycznych z praktycznymi. Zobaczymy to nie tylko w kuchniach, ale również w łazienkach. Hitem okazują się dekoracje w kształcie rowerów, będące jednocześnie zegarami lub nożami do pizzy. Warto zadbać o to, by artykuły codziennego użytku, takie jak dozownik do płynudeski do krojenia, czy zestawy sztućców zachwycały tak samo, jak mniej funkcjonalne dzieła sztuki.

Mat

Ograniczamy światło odbite i zachowujemy bardziej surowe powierzchnie. Od gładkiego matu po przypominające szlifowany kamień tworzywo – różne wariacje wykończeń artykułów zobaczymy w kuchniach w najbliższym czasie. Warto pamiętać, że efektu zmatowienia w pomieszczeniach doda też użycie tkanin. Siedziska na krzesłach, podwieszone w widocznym miejscu rękawicefartuszki i ręczniki jednocześnie ułatwią nam wygodne i sprawne funkcjonowanie w kuchniach.

Atmosfera

Zapominamy o kupowaniu kolejnych skandynawskich, prostych, białych produktów. Ożywiamy nieco pomieszczenia, wprowadzając do nich rzeczy o przyjemnych dla oka, zmysłowych kolorach. Dbamy o to, by osoba wchodząca do kuchni czuła atmosferę i ciepło naszego mieszkania. Tworzymy przestrzeń, która nie jest zimna i uniwersalna, tylko mówi coś o nas.

Złoto i czerń

Po to, by dodać kuchni głębi, elegancji i wyrafinowania, sięgamy po dodatki w zdecydowanych kolorach. Szczególnie ważne będą tu czerń i złoto. W aranżacjach zobaczymy sporo wpływów industrialnych. Bestsellerami w poprzednich sezonach stały się czarne zastawy stołoweoraz ciemne i pozłacane zestawy sztućców. Wszystko wskazuje na to, że podbiją również kuchnie i jadalnie w najbliższych sezonach.

Naturalne akcenty 

Przyciągamy naturę do naszych mieszkań. Aranżujemy kuchnię, wplatając w nią drewniane detale i akcesoria z korka. Najpopularniejszym wyborem będą artykuły w odcieniach szarości, grafitu i w czerni z jasnymi, drewnianymi dodatkami. Jeśli nie chcemy zupełnie odcinać się od beli, nadal będziemy mogli odnaleźć w sklepach pewne rzeczy z jej udziałem, jednak zostają one skutecznie wypierane przez mocniejsze i bardziej efektowne kolory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here