Jak prawidłowo urządzić praktyczne i funkcjonalne biuro?

nowoczesne panele akustyczne

Jak prawidłowo urządzić praktyczne i funkcjonalne biuro?

Biuro to miejsce, w którym człowiek rozwija się i realizuje zadane mu cele. Podczas projektowania pomieszczeń biurowych musimy wziąć pod uwagę, że pracownicy szukają komfortu, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Obecnie wiele firm i korporacji umieszcza ludzi w wydzielonych boksach, w których czują się odizolowani. Zdarza się również, że biurka ustawione są na otwartej przestrzeni, gdzie przy złej akustyce, pracujący 8h człowiek wychodzi do domu zmęczony. Czy da się temu zaradzić, jak zadbać o odpowiednią akustykę w naszym miejscu pracy?

Zobacz również: Jak prawidłowo zaprojektować przytulną sypialnię?

nowoczesne panele akustyczne

Jak przestrzeń wpływa na ludzki mózg.

Na początku musimy zrozumieć, że ludzie szukają komfortu fizycznego i emocjonalnego, gdziekolwiek się znajdują-w domu, biurze, kawiarni, parku itp. Podczas gdy w tych miejscach widzimy, słyszymy, czujemy lub w inny sposób odczuwamy środowisko i nasz układ nerwowy informuje nasz mózg o jakości złej otoczenia. Mówi nam, czy to miejsce jest bezpieczne, czy nie, a także czy możemy się zrelaksować, czy z niepokojem rozglądać się po okolicy.nowoczesne panele akustyczne

Pokój pełen brzęczących, dzwoniących telefonów, muzyki odtwarzanej w tle, żywych kolorów na ścianach, jasnych świateł, ostrych przedmiotów i bałaganu daje negatywny wpływ i poczucie zaniepokojenia. Zaczynamy koncentrować się na szczegółach i tracimy skupienie. Dlatego tak ważna jest odpowiednia kolorystyka i akustyka wnętrza biurowego.

Akustyka w biurach

Optymalna akustyka biura zwiększy komfort i efektywność pracy.  Producenci coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na doskonałe właściwości akustyczne, ale również na estetyczny wygląd. Takie produkty możemy też znaleźć w sklepach Pixers. Specjalnie zaprojektowany system paneli akustycznych, odpowiednio rozmieszczone budki telefoniczne oraz mobilne ścianki pochłaniające dźwięk. Wszystkie te elementy pozwolą na wyciszenie każdego pomieszczenie – nawet dużych przestrzeni typu open space!

nowoczesne panele akustyczne

Ciekawe wzornictwo, wysoka jakość i zaawansowane właściwości akustyczne paneli to doskonałe rozwiązanie do każdego wnętrza. Zarówno pomieszczeń przeznaczonych wyłącznie do pracy, jak i reprezentacyjnych sal konferencyjnych. Specjalnie opracowana technologia pozwala na formowanie niemal dowolnych kształtów. Szeroka gama kolorystyczna oraz tkaniny o urozmaiconej teksturze dodatkowo stymulują wyobraźnię i pozwalają na projektowanie unikalnych aranżacji.

nowoczesne panele akustyczne

Panele akustyczne pochłaniają aż 85% fal dźwiękowych, certyfikaty ISO 354:2005 oraz ISO 11654:1997, a także przeszły, europejska klasyfikacja ogniowa dla wyrobów budowlanych: „B-s2,d0” – produkt trudnopalny.

nowoczesne panele akustyczne

Tags:
3 komentarze
 • Anne 18

  29 lipca, 2018at9:43 am Odpowiedz

  Bardzo fajny tekst. Myślę, że wiele osób skorzysta z Twoich porad. Blog też fajny i wizualnie i treściowo.

 • Blondekitsune

  29 lipca, 2018at10:35 am Odpowiedz

  Nie wiedziałam nawet, że jest coś takiego, jak panele akustyczne. Ogólnie przydatny post dla zainteresowanych i planujących urządzenie odpowiedniego miejsca do pracy 🙂

 • claudia

  8 sierpnia, 2018at7:26 am Odpowiedz

  Bardzo przydatny wpis.

Post a Comment