Jak wybrać i zaaranżować dodatki w mieszkaniu? Wybieramy fotoobrazy

4
422
views
obrazy mieszkanie

Jak wybrać i zaaranżować dodatki w mieszkaniu?

Na charakter każdego mieszkania składają się nie tylko rodzaje i wielkość pomieszczeń, ich kolor, użyte meble, lecz wszystkie nawet najmniejsze przedmioty, które się w nim znajdują. Należy mieć na uwadze, że nawet najpiękniejsze, najcenniejsze przedmioty nie są w stanie zmienić nieestetycznego, czy zimnego wystroju. Przedmioty odgrywają swoją rolę ustawione w odpowiedni sposób na odpowiednim miejscu. Większość z nas nie ma problemu zdecydować jakie przedmioty i dekoracje się mu podobają, nie każdy jednak potrafi je dopasować i rozmieścić w estetyczny i spójny sposób.Dlatego dziś przychodzę do Was z kilkoma zasadami, które pomogą Wam wybrać i ustawić przedmioty tak, aby tworzyły estetyczną całość.

Zobacz również: JAK URZĄDZIĆ POKÓJ DZIECIĘCY? 20 DODATKÓW KTÓRE WARTO KUPIĆ NA ALIEXPRESS

„Przedmioty odgrywają swoją rolę ustawione w odpowiedni sposób na odpowiednim miejscu”

scandynawskie odatki

Jakie dekoracje wybrać?

Po pierwsze pamiętajmy, że przedmioty są ozdobą mieszkania, jeśli je lubimy, jeśli wiąże się z nimi jakaś historia, wspomnienie, będą jeszcze bardziej wartościowe. Stare przedmioty w nowoczesnym mieszkaniu? Czemu nie? Stare narzędzia, zegarki, pamiątki, suszone kwiaty, minerały, muszle, które przypominają nam ważne wydarzenia, mogą stać się idealną dekoracją pokoju pod warunkiem, gdy zachowamy rozsądek i wybierzemy tylko pojedyncze, nienarzucające się przedmioty. Ozdoby i obrazy, które wieszamy na ścianach, możemy zmieniać, od czasu do czasu. Nie musimy, a nawet nie powinniśmy wystawiać wszystkiego na raz. Jeśli wiszący obraz, zegar, lampa lub grupa ozdób przestały nam umilać odbiór naszego mieszkania, powinniśmy dokonać zmian, do czego bardzo namawiam.

Jak mieszkanie dekorują Polacy?

Nasze mieszkanie mogą dekorować przedmioty ozdobne różnych rodzajów. Mogą nimi być figurki, obrazy, książki, zdjęcia, ceramika. Muszą one być tak umieszczone, abyśmy je dobrze widzieli. Dużo zależy od tła, na którym są eksponowane, od mebla, na którym stoją. Mały przedmioty gubią się na tle dużej powierzchni. Dobrze jest ustawić w grupie przedmioty o jednakowym charakterze, co nie oznacza, że mają to być przedmioty jednakowe.Określa je forma, kolor i wzór. Dobrego efektu możemy oczekiwać, gdy któraś z cech jest wspólna. Zostawmy wolna przestrzeń między przedmiotami o odmiennym charakterze. Dodatki i ozdoby o różnym charakterze ustawione w jednakowych odległościach od siebie nie ściągają uwagi i wtapiają się w otoczenie.

Obraz najpopularniejszą formą dekoracji

Obrazy są najczęstszą ozdobą naszych mieszkań, kiedy już będziemy mieć za sobą inne problemy urządzania, pojawi się pytanie: jakie obrazy wybrać i gdzie mamy je powiesić. Obraz nie powinien być jedynie ozdobą. Wieszajmy tylko takie obrazy, które nam się podobają. Ozdobą naszego mieszkania mogą być zamiast obrazów i rysunków złej jakości, reprodukcje dobrej jakości, stare mapy, fotografie.Na stronie Foto4u możecie be problemu wysłać każde zdjęcie, czy wybraną przez siebie grafikę w formie obrazu. Ponadto, jeśli brakuje Wam pomysłów w każdej chwili, możecie, skorzystać z galerii gotowych propozycji

Przejdźmy teraz do tematu eksponowania. Obrazu nie należy wieszać zbyt wysoko. Najlepiej widoczne są umieszczone na wysokości oczu 150-160 cm. Uważajmy, aby obrazy zawieszone nad kanapą nie zaczepić głową. Najlepszym tłem dla obrazów są ściany jednobarwne. Na białej ścianie każdy obraz żyje. Ciemna jednobarwna ściana może być doskonałym tłem dla obrazu o pasującej do niego tonacji.

gwiezdne_wojny_wnetrze

4 KOMENTARZE

  1. Bardzo przyjemny, a przy tym przydatny wpis, szczególnie że sama tworzę dodatki do mieszkań. Zgadzam się, że mim o wszystko królują obrazy, ale chyba coraz częściej np. niby doniczki na sukulenty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here