Dlaczego meblościanki wróciły do łask?

cegła w salonie

Dlaczego meblościanki wróciły do łask?

Wielu z nas pewnie pamięta jeszcze, jak były urządzone mieszkania w PRL-u. Wszystkie podobne z niemalże identycznymi meblościankami, które bardziej szpeciły niż zdobiły i pomimo szlachetnych założeń wcale nie były funkcjonalne. Nic więc dziwnego, że wraz z końcem systemu Polacy zaczęli się pozbywać mebli i urządzać się nowocześniej, oryginalniej, po swojemu. I choć teraz można obserwować trendy, które wracają do stylizacji lat 80., to kultowa meblościanka poza nazwą w niczym nie przypomina pierwowzoru.

  1. Nowoczesne meble w salonach
  2. Meble do wymagających wnętrz

Nowoczesne meble w salonach

Obecnie królują minimalistyczne i skandynawskie trendy. To proste i funkcjonalne rozwiązania, które sprawiają, że przestrzeń jest optycznie większa i rezygnuje się ze zbyt dużej ilości dodatków. W efekcie modne kolekcje mebli systemowych, które można samodzielnie złożyć w odpowiadającą na potrzeby meblościankę też są pewnego rodzaju szablonem, ale mamy tu zdecydowanie więcej możliwości. Modna ascetyczna biel, połączona z drewnem, oryginalny grafit czy też niemal ekstrawagancka czerń, która co kilka lat wraca do trendów, to podstawa współczesnych aranżacji. Poza kolorystyką niezwykle ważna jest funkcjonalność. Meble z https://allegro.pl/kategoria/meble-522 muszą zapewnić bardzo dużo miejsca do przechowywania. Stąd znajdziemy szereg szafek, szuflad, półek, witryn, które w wielu wariantach można samodzielnie planować.

Meble do wymagających wnętrz

Czasy się zmieniają, a my często nadal mieszkamy na niewielkich metrażach. I dlatego od mebli wymagamy coraz więcej. Prawdziwym hitem w nowoczesnych aranżacjach jest komoda. To jeden z najczęściej wybieranych mebli do salonu, sypialni, jadalni czy pokoju dziecka. Jest multifunkcjonalna i w zależności od potrzeb może być witryną, kredensem, szafką pod multimedia. To idealna przestrzeń do przechowywania, którą docenia się w każdym miejscu, a matowe wykończenie lub to na wysoki połysk, oświetlenie LED, rezygnacja ze zbędnych dodatków sprawiają, że bez problemu do kompletu dobierzemy półki, szafki, szafy i nocne stoliki, a w sypialni stworzymy zgrany duet z głównym bohaterem tego wnętrza – czyli wygodnym łóżkiem.

Meblościanki, które kiedyś rozbudowywały całe ściany obecnie bardziej przypominają meble modułowe. Dzięki temu można je ustawiać tak, jak się chce, wykorzystując potencjał pokoju oraz oczywiście potrzeby gospodarzy, a te mogą być różne, bo coraz częściej łączymy przecież funkcje i tworzymy jedną strefę dzienną, co jest wygodne i daje duże pole do tworzenia oryginalnych aranżacji.

1 Comment
  • Aleksandra

    4 grudnia, 2020 at 1:36 am Odpowiedz

    Teraźniejsze meblościanki nie przypominają tych z przed lat, prócz funkcjonalności są po prostu ładne.

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!