DARMOWE BANKI ZDJĘĆ – CZĘŚĆ PIERWSZA

16
1940
views

Darmowe banki zdjęć, czyli jak nie łamać praw autorskich?

Piękne i estetyczne zdjęcia, to niewątpliwie coś, co każdy z nas lubi. Szczególnie przydają nam się podczas tworzenia stron internetowych, wpisów na blogi, czy innych projektów graficznych. Nie zawsze jednak pamiętamy, że nie wszystko, co znajdziemy w internecie, możemy, ot tak używać. Często ładne, dobrej jakości zdjęcia obarczone są prawami autorskimi, które uniemożliwiają ich darmowego używania. Istnieje jednak trochę miejsc, które umożliwiają darmowe pobrania dobrej jakości fotografii na różnych licencjach:

„Zdjęcia objęte licencją CC-0 są całkowicie darmowe”

CC-0
Zdjęcia objęte licencją CC-0 są całkowicie darmowe, zarówno do użytku osobistego, jak i komercyjnego. Możecie je w dowolny sposób modyfikować i rozpowszechniać bez konieczności podawania autora, czy źródła stron.
CC-BY
Licencja pozwala na swobodnie kopiowane, zmieniane, rozprowadzane, przedstawianie zdjęć, pod warunkiem, że umieścimy informację o twórcy, źródle oraz samej licencji.
CC-NC
Zdjęcia możemy kopiować i rozpowszechniać w dowolnym medium i formacie dla użytku niekomercjalnego.

„10 darmowych banków zdjęć”

W dzisiejszym wpisie przygotowałam dla Was 10 darmowych banków zdjęć, z których na pewno każdy z Was wybierze coś dla siebie. Wśród prezentowanych przeze mnie stocków znajdziecie propozycje z krajobrazami, zdjęciami modowymi, minimalistycznymi fotografiami, a także portretami, długo by jeszcze wymieniać. Zapraszam do przeglądania i pobierania.

1. JEST RUDO(CC-NC) baza stworzona przez polską fotograf i blogerkę Natalię. Z jej strony możecie pobierać i przerabiać zdjęcia na własny użytek

2. PIXABY (CC-0) zdjęcia, które możecie dowolnie pobierać i przerabiać. Baza tworzona jest przez różnych artystów.

3. PEXELS (CC-0) podobnie jak na poprzedniej stronie znajdziemy tutaj fotografie wielu twórców, które możemy bez ograniczeń pobierać.
4. UNSPLASH (CC-0) świetnej jakości zdjęcia wykonane przez różnych artystów, szczególnie godne uwagi są krajobrazy.


5. GRATISOGRAPHY (CC-0) Zdjęcia podbarwione humorem.

6. PICJUMBO (CC-0) Darmowe zdjęcia, które często zgrupowane są w foldery tematyczne

7. LIFEOFPIX (CC-0) Co tydzień czekają na Nas nowe niesamowite zdjęcia, świetnej jakości.

8. FOODSHOT (CC-0) Zdjęcia szczególnie godna uwagi dla osób, które prowadzą blogi kulinarne lub poszukujących zdjęć jedzenia

16 KOMENTARZE

  1. Banki zdjęć czasem ratują sytuację 😉 szczególnie jesienią i zimą, kiedy warunki zdjęciowe nie są idealne – wtedy zdarza mi się z nich korzystać 😀

  2. Korzystam z banków zdjęć, ale nie patrzyłam na znaczki, tylko opis – czy można pobierać, kopiować. Zawsze się zastanawiałam, czy można sobie przerabiać. Bardzo przydatny wpis, rozwiał moje wątpliwości. Dodam sobie do zakładek o blogowaniu:)

  3. Pozwoli pani, że zapiszę sobie ten wpis na przeglądarce? Do tej pory znałam tylko pixabay i głównie z niego korzystałam, ale nie zawsze znajdowałam to czego chciałam użyć we wpisie na blogu, który prowadzę. Teraz mogę przeszukać podane przez panią strony i myślę, że poszukiwania wymarzonych (i darmowych!) zdjęć będą przyjemnością 🙂
    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here