Co to jest Home Staging i czym różni się od projektowania wnętrz?

co to jest home staging?

Co to jest Home Staging i czym różni się od projektowania wnętrz?

Z definicji home staging to przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub najmu, w taki sposób by podkreślić jego charakter, a także zainteresować potencjalnych klientów nieruchomością, co w znaczny sposób przyspieszy sprzedaż lub wynajem za możliwie najwyższą cenę.

Uszczegóławiając HOME STAGING to tworzenie aranżacji, która skupia uwagę klienta na tym czego w niej szuka. Dlatego przygotowujemy nieruchomość, tak aby ukazać ją w jak najlepszym świetle. Możemy tego dokonać przez odświeżenie, stylizację, dekorowanie, oraz depersonalizację. Dofinansowujemy inwestycję, tak aby podnieść jej wartość i uzyskać zwrot poniesionych kosztów. Na sam koniec wykonujemy sesję zdjęciową. Zabiegi związane z Home Stagingiem wpływają tak, aby nowy lokator miał szansę poczuć, że to miejsce może do niego należeć.

HOME STAGING warto wykonać zarówno w każdym pomieszczeniu mieszkania lub domu, a także w otoczeniu nieruchomości. Należy również zwrócić uwagę na ogrody, balkony, schowki, garaże, pralnie i pomieszczenia gospodarcze, ponieważ w nich również tkwi potencjał, który warto pokazać. Porównajmy czym różni się Home Staging od projektowania wnętrz.

Elementem HOME STAGINGU, na który również warto zwrócić uwagę, jest wybór eleganckiej sofy. Inwestycja w określony mebel może sprawić, że całość pomieszczenia zdecydowania zyska na polepszeniu efektów wizualnych, dlatego luksusowe kanapy do salonu mogą być świetnym rozwiązaniem!

Zobacz również: Kupujemy mieszkanie: Rynek wtórny czy rynek pierwotny? Wady i zalety

co to jest home staging?

 

Home staging

 • Dopasowujemy aranżację wnętrza do tego co w nim jest.
 • Maksymalny efekt przy minimum nakładów finansowych. Zamknięty, raczej skromny budżet. Oszczędzamy! Nakłady finansowe traktujemy jako inwestycję, która powinna się zwrócić w procesie sprzedaży nieruchomości. 
 • Nie znamy przyszłego właściciela, aranżujemy przestrzeń tak, by podobała się większości potencjalnych klientów. Depersonalizujemy.
 • Nasze wytyczne, wyczucie i znajomość trendów są podstawą projektu.
 • Nie wykonujemy projektu, przedstawiamy jedynie tablice inspiracji.
 • Szybki proces realizacji.
 • Pracujemy na gotowych elementach wnętrza.

co to jest home staging?


Projektowanie wnętrz

 • “Często” (nie zawsze) projektujemy wnętrz od podstaw
 • Większy elastyczny budżet. Nacisk na trwałość i długotrwały efekt. Nakłady finansowe nie są traktowane jako inwestycja długofalowa, bez konieczności szybkiego zwrotu nakładów.
 • Współpracujemy bezpośrednio z właścicielem nieruchomości i projektujemy pod jego gust i preferencje. Personalizujemy.
 • Wytyczne klienta są głównymi danymi do wykonania projektu. Projektant wykorzystuje swoje umiejętności i poczucie trendów, by spełnić jego oczekiwania. 
 • Wykonujemy projekt, a także szczegółowe wizualizacje, tworzymy listę zakupową wraz ze wskazaniem rekomendowanych źródeł zakupów. Wykonywana jest dokumentacja techniczna dla wykonawców. Współpraca może zawierać nadzór.
 • Długotrwały proces realizacji.
 • Ponadto bazujemy na meblach i elementach wyposażenia dopasowanych pod wymiar, czy inne wymagania wnętrza.

1 Comment
 • Irmina

  19 sierpnia, 2021 at 10:30 am Odpowiedz

  Ja robię za kilka tygodni remont 2 łazienek. Jestem świeżo po zamówieniach. W zasadzie obie koncepcje łazienki wymyśliłam sama inspirujące się pinterestem i oglądaniem różnych rzeczy w sklepach z płytkami, ale co do jednej nie byłam pewna czy to będzie fajnie wyglądać. Mąż też miał wątpliwości. Wzielismy pierwsza lepsza osobę, na którą nie trzeba było czekać m-ca W sklepie za projekt ok. 500 zł (pod Warszawą), odlicza Ci od ceny zamówienia jeżeli wydasz 3-5 tyś (różnie w różnych sklepach). Nam projektantka zrobiła od razu 2 wersje i jeszcze z różnymi detalami. Znalazla piękną szafkę. W umowie było że mamy 2 poprawki ale wiem że w niektórych sklepach robią do oporu aż Ci się spodoba (Na Bartyckiej tak mi w jednym sklepie babka mowila). Ogólnie jestem zadowolona bo zupełnie inna rozmowa też z ekipą co i jak mają zrobić. Z drugiej strony ceny w sklepach są wyższe więc my tylko część kupowalismy (żeby wyrobić tę kwotę do znizki) A resztę zamawialosmy w łazienka plus (tu też fajna opcja ratalna). Ale już było prościej jak projektantka zaproponowała to i tamto. Ogólnie nie żałuję.

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!