Piękno i użyteczność – ceramika handmade

Piękno i użyteczność – ceramika handmade

O charakterze wnętrz często decydują detale i subtelne dodatki. Piękno i użyteczność. To dwie najważniejsze cechy otaczających nas przedmiotów. Ceramiczne surowe wazony, donice na kwiaty, dzbany do wody, miseczki, a nawet piękne w swojej prostocie ceramiczne talerze i kubki, to wspaniałe dodatki do domu. Osobiście nie  wyobrażam sobie domu bez ceramiki, na każdym kroku okazuje się, że jest niezbędna, bardzo dekoracyjna i bywa, że niezastąpiona. 

Ceramika handmade

Ceramika to obszerne pojęcie. Obejmuje zarówno przedmioty sztuki użytkowej, jak i wytwarzane z niej płytki ceramiczne, które służą nam do wykończenia poszczególnych pomieszczeń w naszych domach. Mówiąc ceramika, mamy na myśli wszystkie wyroby otrzymywane przez formowanie, a następnie wypalanie niemetalicznych surowców nieorganicznych lub ich mieszanin. Z ceramiką handmade wiąże się wiele ciekawostek.  Przedmioty wkładane do pieca wyglądają zupełnie inaczej, niż te, które z niego wyjmujemy. Zmieniają się kolory, wielkość (glina musi skurczyć się o kilkanaście procent, żeby stać się ceramiką) i faktura. 

Piękne ceramiczne naczynia mogą na co dzień stać w przeszklonych witrynach w salonie czy jadalni, abyśmy mogli cieszyć nimi oczy nie tylko wtedy, kiedy podajemy na nich posiłki. Można też część naszej kolekcji potraktować czysto dekoracyjnie i np. powiesić kilka talerzy na ścianie w kuchni, bądź jadalni.

Ceramika do salonu

Spośród ceramicznych dodatków do salonu największą popularnością cieszą się wazony. Modele wykonane z ceramiki nie tylko dodają elegancji, ale także odświeżają wnętrza. 

Bardzo popularne są także ceramiczne świeczniki, które nie tylko tworzą nastrój salonu. Dzięki swoim wyszukanym kształtom są świetną ozdobą każdego wnętrza. Wybór jest na tyle szeroki, że niezależnie od stylu każdy może znaleźć świeczniki, które będą idealnym dopełnieniem aranżacji. 

Ceramika do kuchni i na stół to m.in. serwisy do kawy i herbaty, półmiski, chlebaki, cukierniczki, czajniki, dzbanki, filiżanki, kubki ceramiczne, miski, miseczki i salaterki, sosjerki, talerze, zestawy śniadaniowe itd. Ręcznie tworzone są również różnorodne elementy dekoracyjne, w tym m.in. zegary, doniczki czy lampiony. Naczynia ceramiczne tworzone ręcznie są zaprojektowane i wykonane z dbałością o każdy szczegół. Unikalne wzory i detale ozdobne są oryginalne i niepowtarzalne, dlatego też niemal od razu można odróżnić je od przedmiotów wytwarzanych masowo i maszynowo. Koniecznie zerkni

 

Tags:
No Comments

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!