Urządzamy wnętrze: Jak prawidłowo dobrać zasłony do wnętrza?

nowoczesna kuchnia

Urządzamy wnętrze: Jak prawidłowo dobrać zasłony do wnętrza?

Jak dobrać zasłony do wnętrza?

Nieodłącznym elementem każdego salonu są dobrze dobrane zasłony. W zależności od naszych potrzeb mogą pełnić funkcję ozdobną, zaciemniającą lub być ich połączeniem. Czym cechują się poszczególne rodzaje? Do jakich wnętrz się nadają? Jaką powinny mieć długość? Na te i wiele więcej pytań odpowiedź poznacie w dzisiejszym artykule.

Zasłony dekoracyjne to najczęściej wybierana propozycja. Mają za zadanie ozdabiać wnętrze. Najczęściej wykonywane są z delikatnych, półprzezroczystych i transparentnych materiałów. Zasłony dekoracyjne to idealne rozwiązanie w pokojach z oknami na północ. Dzięki temu możemy w doskonały sposób doświetlić wnętrze.

Zasłony zaciemniające

Osobom, które lubią dobrze się wyspać, z pewnością do gustu przypadną zasłony zaciemniające. Wykonywane z różnych tkanin np. weluru, czy bawełny doskonale ozdabiają wnętrza. Zasłony zaciemniające zapewniają prywatność, uniemożliwiając ludziom z zewnątrz zaglądanie do pomieszczenia.

Złote rady

Przejdźmy teraz do kwestii praktycznych. Podczas doboru odpowiednich zasłon warto pamiętać jeszcze o kilku zasadach dobrej aranżacji. Aby swobodnie móc przesuwać zasłony warto, aby ich koniec znajdował się ok. 1,5 cm nad podłogą. Należy unikać dobierania ciężkich zasłon z mocno zaakcentowanymi wzorami, kiedy dysponujemy pokojem o niewielkim metrażu. Wybierając rodzaj tkaniny, zwróćmy uwagę na oświetlenie i zastanówmy się jaki efekt chcemy osiągnąć. Kiedy decydujemy się na szycie zasłon, zwróćmy szczególną uwagę na to, aby materiał był cięty z jednej belki. Unikniemy tym sposobem różnic w odcieniach poszczególnych zasłon.

Elementy uzupełniające

Z roku na rok coraz większą popularność zyskuje automatyzacja domu. Będąc w temacie zasłon warto przyjrzeć się tematowi ich automatyzacji. Dzięki zastosowaniu tej technologii mamy kontrolę nasłonecznienia, którym możemy sterować za pomocą pilota. Karnisze występują w modelach jedno i dwustronnych. Przy pomocy automatycznego systemu możemy ustawić również położenie końcowych punktów zasłon. Dzięki różnorodności produktów możemy wybierać wśród montowanych do ściany lub sufitu. Warto zaznaczyć, że używanie automatyka zasłon nie koliduje z manualnym ustawianiem.

Tags:
2 komentarze

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!