Sposoby na urządzenie mieszkania niskim kosztem. Czy to w ogóle możliwe?

Sposoby na urządzenie mieszkania niskim kosztem. Czy to w ogóle możliwe?

 

Urządzanie domu lub mieszkania to nie lada wyzwanie. Nie wystarczy dobrać jedynie meble i kolory ścian, ale należy sprawić, by wszystkie elementy tworzyły spójną całość. Oprócz funkcjonalności niezwykle istotne są także względy estetyczne. To właśnie dlatego tak ważnym elementem wystroju wnętrz są meble, dodatki i rośliny. Odpowiednie ich zastosowanie może zupełnie odmienić nastrój panujący w pomieszczeniu. Podpowiadamy jakie dekoracje i dodatki sprawdzą się w każdej przestrzeni, czyniąc ją przytulną i piękną .

 

Meble 

 

Zakup tanich mebli może nam się wydawać chwilowo bardzo dobrym rozwiązaniem, niestety w dłuższej perspektywie czasu jest to nieopłacalne. Planując remont warto zwracać uwagę nie tylko na cenę konkretnego przedmiotu, ale zastanowić się jak długo będziemy go użytkować oraz z jakich materiałów jest wykonany. Często okaże się, że w perspektywie kilku, a nawet kilkunastu lat tańszy mebel będziemy musieli wymienić znacznie częściej. Co jeśli jednak nie mamy zbyt dużego budżetu na remont, a mimo wszystko chcemy cieszyć się pięknym wnętrzem wyposażonym w meble, które będą służyć nam przez dłuższy czas.Z pomocą przychodzą nam meble z drugiej ręki. Sama dzięki lokalnej sprzedaży kupiłam m.in piękną dębową szafkę nocną, czy industrialny kredens za 30 % wartości sklepowej.

 

Dodatki i dekoracje

Nasze mieszkanie mogą dekorować przedmioty ozdobne różnych rodzajów. Mogą nimi być figurki, książki, zdjęcia, obrazy, ceramika, a także przedmioty związane z naszą pają np. maszyna do szycia. Muszą one być tak umieszczone, abyśmy je dobrze widzieli. Dużo zależy od tła, na którym są eksponowane, od mebla, na którym stoją. Mały przedmioty gubią się na tle dużej powierzchni. Dobrze jest ustawić w grupie przedmioty o jednakowym charakterze, co nie oznacza, że mają to być przedmioty jednakowe.Określa je forma, kolor i wzór. Dobrego efektu możemy oczekiwać, gdy któraś z cech jest wspólna. Zostawmy wolna przestrzeń między przedmiotami o odmiennym charakterze. Dodatki i ozdoby o różnym charakterze ustawione w jednakowych odległościach od siebie nie ściągają uwagi i wtapiają się w otoczenie. Wiele osób chciałoby się otoczyć roślinami, ale nie robi tego, ponieważ uważa, że nie ma „zielonej ręki”. Na szarada dla nich – nie zniechęcajcie Cię. Pierwsza roślina, od której zaczniecie budowanie domowej dżungli, powinna być łatwa w utrzymaniu. Doskonale sprawdzą się tutaj lasy w słoiku.

1 Comment
  • Aleksandra

    2 sierpnia, 2020 at 3:26 pm Odpowiedz

    Ja nauczyłam się jednej ważnej rzeczy, że osoby biednej nie stać na tanie rzeczy. To trzeba zrozumieć bo sprawdza się idealnie. Bardzo często dużo mniej wydamy w perspektywie czasu kupując rzeczy dobrej jakości mimo, że na pierwszy rzut oka dużo droższe.

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!