Skuteczne sposoby na osuszenie mieszkania po zalaniu

sposoby osuszanie mieszkania

Skuteczne sposoby na osuszenie mieszkania po zalaniu

Sposoby na osuszenie mieszkania

Jedna z najczęstszych i najbardziej uciążliwych awarii w naszych mieszkaniach są zalania. Awaria wodociągu, kanalizacji, nieuważny sąsiad, czy uszkodzenia instalacji odprowadzających wodę z dachu to tylko niektóre przyczyny zalań. Jak postępować znajdziemy się w takiej sytuacji ? Jakie kroki powinniśmy wykonać oraz jakie są sposoby osuszania mieszkań ? Na te i wiele więcej pytań odpowiedź poznacie w dzisiejszym wpisie.

Wszystkie działania, które prowadzą do osuszania zalanych pomieszczeń, mają na celu trwałe zmniejszenie wilgotności murów, ścian, posadzek, umożliwiając ich normalne użytkowanie. Nadmierna wilgoć może prowadzić do uszkodzeń urządzeń, szybszej eksploatacji budynku. Może mieć również niekorzystny wpływ na zdrowie.

Jak wiec najlepiej postępować w przypadku zalania ?

Jedna z najczęściej stosowanych na początku metod jest osuszanie naturalne. Należy wówczas otworzyć drzwi i okna na oścież i wytrwale czekać na wysuszenie. Niestety jak można się domyślić, że metoda ta sprawdzam się wyłącznie w ciepłe i suche dni. Dodatkowo proces ten można wzmocnić poprzez włączenie ogrzewania.
Kolejnym sposobem jest, wynajem spuszcza kondensacyjnego i przy jego pomocy osuszanie pomieszczenia. Przy wyborze usługi musy wziąć pod uwagę wydajność urządzenia, zużycie prądu oraz głośność pracy. Odpowiednio dobrany osuszacz doskonale sprawdzi się w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.

Jednym z najnowszych rozwiązaniom służącym do osuszania pomieszczeń są fale podczerwone, które powodują szybkie odparowywanie wody ze ścian w sposób ograniczającym ryzyko pęknięć i uszkodzeń. Proces osuszania warto wykonać przy pomocy profesjonalistów. Dobiorą oni odpowiednio metodę oraz specjalistyczny sprzęt do tego celu, umożliwiając tym samym pełna eliminacje problemu.

1 Comment
  • Aleksandra

    Listopad 14, 2019at9:42 pm Odpowiedz

    Oj tak, znam ten ból z ubiegłego lata… na szczęście obyło się bez wsparcia z zewnątrz, wystarczyło dobrze wietrzyć mieszkanie, a że jak wspomniałam było to lato, to wilgoć raz dwa wyparowała i jedyne co pozostało to plamy na suficie. Nigdy więcej!

Post a Comment