Dobrze zaprojektowany ogród. Porady i triki.

ogród porady

Dobrze zaprojektowany ogród. Porady i triki.

Własny ogród, nawet najmniejszy, jest dziś na wagę złota. Tutaj skupia się życie rodzinne i towarzyskie, tutaj grillujemy, odpoczywamy, korzystamy z pięknej pogody. Jest mniej formalnie, dlatego tak przytulnie. Przede wszystkim ma być funkcjonalnie i pięknie.

Wybór roślin

Nie ma ogrodu bez roślin. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że wiele spośród nich ma właściwości trujące. Wyeliminowanie z naszej posesji wszystkich, które mogą okazać się szkodliwe, byłoby bardzo trudne. Jeśli jednak z ogrodu będą korzystać dzieci, warto świadomie dobierać przydomową roślinność i unikać tej najbardziej groźnej. Zaskoczeniem może okazać się fakt, że wśród gatunków silnie trujących znajdują się popularni „ogrodowi bywalcy”. Zaliczyć do nich można m.in. cis, kalinę koralową, wawrzynka wilczełyko, złotokap, ligustr, bluszcz, śnieguliczkę czy ostrokrzew.

Przydatne akcesoria

Zanim przyjdzie czas leżenia na pięknym trawniku z ulubioną książką w rękach, potrzebny będzie plan i trochę wysiłku. Potrzebni będą też wykwalifikowani, sprawdzeni pomocnicy. Kratka parkingowa geoSYSTEM to ekologiczny system wzmacniania powierzchni. Alternatywa dla kostki brukowej, płyt chodnikowych lub ażurowych oraz innych typów nawierzchni utwardzonej. geoBORDER to obrzeża trawnikowe wykańczające nawierzchnie z kostki brukowej, granitu, oddzielające ścieżki i place od trawnika, stabilizujące alejki, chodniki i drogi. Ich atutem jest wielofunkcyjne oraz uniwersalne zastosowanie. Więcej niezbędnych artykułów pomagających prawidłowo zaprojektować ogród znajdziecie na https://www.geoproduct.pl

 

Każdy ogród – mały i duży – może nam służyć jako rekreacyjna przestrzeń, piękna i harmonijna, a jednocześnie funkcjonalna i praktyczna. Trzeba tylko wykorzystać naturalne zalety miejsca i dobrać idealne dodatki.

1 Comment
  • Aleksandra

    4 października, 2020at5:06 pm Odpowiedz

    Aby mieć ogród taki jaki sobie wymarzyliśmy potrzeba niestety albo i “stety” dużo pracy, jednak satysfakcja z efektu jest duża.

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!