Jak zaprojektować oświetlenie w mieszkaniu?

lampka nocna glamoru

Jak zaprojektować oświetlenie w mieszkaniu?

 

Wygodne i klimatyczne wnętrze to marzenie wielu z nas. Ten zachwycający efekt możemy osiągnąć dzięki odpowiednio dobranym dodatkom i magii oświetlenia. Oświetlenie możemy wykorzystywać tak samo jak pędzle i farby, które są wspaniałym narzędziem do uzyskania efektów wizualnych lub wprowadzenia określonej atmosfery we wnętrzu. To w jaki sposób rozmieszczamy lampy, gdzie kierujemy strumień światła, jak łączymy żarówki o różnej mocy, może mieć ogromne znaczenie w odbiorze wnętrza. Właściwy dobór lamp pozwoli w łatwy sposób zamienić ciemne i wąskie pomieszczenie w wygodną i jasną przestrzeń

Po pierwsze stwórz projekt oświetlenia

Decydując się na konkretny schemat oświetlenia, powinniśmy wziąć pod uwagę charakterystykę pomieszczenia: powierzchnię, liczbę okien, funkcję pomieszczenia. Reflektory, czyli lampy podłogowe, stołowe i żyrandole z pełnymi abażurami, to niezawodny sposób na ogrzanie pomieszczenia i nadanie mu niepowtarzalnego klimatu. Z kolei, żyrandole z przezroczystymi kloszami i kloszami to doskonały sposób na maksymalne oświetlenie pomieszczenia. To, które z nich wybierzesz, będzie miało znaczący wpływ na funkcję danego wnętrza.

Podejmując decyzję w kwestii oświetlenia należy wziąć pod uwagę całość, to znaczy dobrać punkty oświetleniowe tak, aby wszystkie do siebie pasowały. W niedostatecznie oświetlonych wnętrzach jest mniej komfortowo, dodatkowo, musimy wytężyć wzrok aby dostrzec detale. W niedostatecznie oświetlonych pokojach musimy dużo więcej energii zużyć na skoncentrowanie się.

Praktyczne i piękne lampki

Tworząc kontrasty i cienie przy pomocy lamp, podczas dekorowania wnętrza możemy zdecydować, którą część chcemy podkreślić, a którą ukryć, skupiając wzrok w określonym miejscu. Oświetlenie nie tylko umożliwia widzenie w ciemności, ale także odgrywa ważną rolę w zaznaczeniu tego co lubimy – na przykład obrazu, pięknego wazonu na stole, mebla oraz jeśli zdecydujemy się na światło punktowe architektonicznego detalu lub tapety. Nawet prosta lampka nocna może stworzyć we wnętrzu niesamowity klimat. Jeśli aktualnie poszukujecie oświetlenia do Waszego mieszkania lub domu koniecznie zapoznajcie się z ofertą sklepu Edinos. Dodatkowo dla czytelników mojego bloga mam kod edinos50, który pomniejszy kwotę zakupów w koszyku o 50 zł.

1 Comment
  • Aleksandra

    5 listopada, 2021 at 11:58 am Odpowiedz

    “Po pierwsze stwórz projekt oświetlenia” to powinno być jeszcze większymi literami napisane, jest to najważniejsze.

Post a Comment

SUBSKRYBUJ NEWSLETTER

Zostaw swój email i bądź na bieżąco z nowościami.

You have Successfully Subscribed!