Home office – jak urządzić domowy kąt do pracy ? Co warto kupić w Home&you?

home offfice co warto kupić w home&you?

Home office – jak urządzić domowy kąt do pracy ? Co warto kupić w Home&you?

Z roku na rok przybywa pracowników, którzy część swoich obowiązków mogą realizować w trybie zdalnym. Elastyczne formy pracy stały się jednym z główny aspektów, na które uwagę zwracają kandydaci. Badania przeprowadzone w firmach, które dają takie możliwości, wskazują na to, że osoby pracujące z domu są o kilkanaście procent bardziej produktywne niż ich koledzy, przebywający w tym czasie w biurach. Nic nie wskazuje więc na to, by trend ten miał zmienić kierunek.

Wydziel miejsce na home office

By praca z domu była produktywna, zdrowa i przyjemna, warto zaplanować działania, które nam na to pozwolą. Wydzielenie przestrzeni w domu, przeznaczonej wyłącznie na potrzeby pracy, jest niezbędne, byś mógł pracować w skupieniu i odczuwać wygodę podczas tej pracy. Krzątanie się po kuchni, salonie lub sypialni niebezpiecznie kusi do zajęcia się sprawami niezwiązanymi z zakresem obowiązków. Przygotowanie biurka, wyprofilowanego fotela i odpowiednie ustawienie sprzętu elektronicznego ograniczy negatywny wpływ pracy zdalnej na Twój kręgosłup, oczy i nadgarstki. Specjalna przestrzeń będzie też kojarzyć się jednoznacznie z pracą, ograniczając rozmyślanie o pobocznych tematach, gdy będziesz się tam znajdować.

Stwórz prawdziwie domowe biuro

Praca w domu daje Ci jedyną okazję do zaaranżowania miejsca, w którym pracujesz, w stuprocentowej zgodzie z własnymi: estetyką i potrzebami. Wykorzystaj tę okazję i udekoruj biuro tak, by czuć się w nim jak ryba w wodzie. Ustaw w pokoju ulubione dekoracje, połóż tekstylia w przyjemnych kolorach i powieś na ścianie kreatywne obrazy lub plakaty – zaraz obok kalendarza, który pomoże Ci organizować swoją pracę. Szczególnie ważne będzie takie podejście, jeśli Twoja praca wymaga twórczości. Pamiętaj, że wszystko, co znajduje się wokół nas, może być inspiracją do stworzenia prawdziwego dzieła!  Na dodatek wypełnij biuro kwiatami – najlepiej tymi doniczkowymi, których zieleń pomoże Ci zachować spokój i koncentrację.

 

fot. home&you

fot. home&you

fot. home&you

fot. home&you

Tags:
1 Comment
  • Aleksandra

    1 kwietnia, 2020at9:54 am Odpowiedz

    Zanim odseparowałam się od reszty domu to nie czułam się jak w pracy i nie mogłam się skupić na tym co robię. Dopiero jak napisano wyżej wydzielenie miejsca do Home Office pozwoliło na bardziej produktywną pracę.

Post a Comment