DEKORUJEMY MIESZKANIE: Foto-obrazy idealną ozdobną ścian

3
173
views

Obrazy są najczęstszą ozdobą naszych mieszkań i domów. Za każdym razem, kiedy rozwiążemy wszystkie problemy z urządzaniem, pojawia się pytanie, jakie obrazy wybrać i gdzie je zawiesić. Obraz nie powinien stanowić jedynie ozdoby. Wieszajmy tylko takie obrazy, które lubimy, kojarzą się z naszą pasją, zainteresowaniami, a przede wszystkim nam się podobają. Ozdobą naszego pokoju, kuchni, czy hallu mogą być zamiast obrazów i rysunków, dobre reprodukcje znanych dział sztuki, stare mapy, fotografie, a także abstrakcyjne kompozycje.

Jeśli nie lubicie nudy idealnym rozwiązaniem dla Was są obrazy drukowane na płótnie. Poprzez wygodną stronę internetową galeriadruku.pl możemy spośród swoich zdjęć lub kilku tysięcy gotowych projektów m.in. pejzaży, grafik, panoram, reprodukcji możemy stworzyć swój własny, dopasowany do potrzeb naszego mieszkania obraz. Drukowane obrazy są idealnie naciągane i oprawiane w sosnowe ramy, dzięki pełnemu zadrukowaniu boków idealnie pasują do do nowoczesnego mieszkania.

Jak prawidłowo zawiesić obraz?

Obrazu nie należy wieszać za wysoko. Najlepiej umieszczać je na wysokości (150-160 cm). Podczas wieszania dzieła zwróćmy uwagę nie tylko na osoby stojące, szczególnie małe obrazy o delikatnym rysunku powinny być zawieszone niżej. Przejdźmy teraz do wyboru „tła” dla naszych obrazów. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj jednobarwna ściana. Na białej lub bardzo jasnej ścinie każdy obraz „ożywa”. Ciemna jednolita ściana jest doskonałym tłem dla kontrastującego obrazu, z kolei na wzorzystej ścianie warto zawiesić monochromatyczny obraz.

Obrazy stanowią duże pole do popisu, jeśli chcemy optycznie zmienić wymiary wnętrza. Zawieszone w rzędzie przyczyniają się do poszerzenia pokoju, z kolei umieszczone jeden pod drugim podwyższają go. Obraz możemy też wieszać w grupach, pamiętajmy wtedy, aby wewnątrz grupy dominował jeden lub, lub więcej obrazów najbardziej rzucających się w oczy. Jeśli umieszczane są one w środku grupy symetrycznie, nie naruszają równowagi. Na sam koniec chciałam poruszyć problem oświetlenia obrazów, ponieważ zazwyczaj ogólne oświetlenie pokoju nie wystarcza, aby prawidłowo je oświetlić. Jeśli na ścianie wisi kilka obrazów, warto skierować na nie oświetlenie za pomocą odpowiednio dobranych lamp lub oświetlenia sufitowego.

Na naszej ścianie zawisła ostatnio panorama Paryża w formie obrazu drukowanego na płótnie.

Black and White Aerial View of Paris with Eiffel Tower

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here