Nowoczesne wnętrze z antykami

Nowoczesne wnętrze z antykami

Każdy architekt, czy dekorator wnętrz wie, jak ważne jest zachowanie równowagi i proporcji podczas aranżowania mieszkania. Dotyczy to zarówno koloru, kształtu, tekstury, jak i stylu. Mieszanie nowoczesnych mebli z antykami jest świetnym sposobem na osiągnięcie tego efektu. Takie podejście nada każdemu wnętrzu świeżości, a także wzmocni jego kontrast i głębię, tworząc równowagę.

Antyki we wnętrzu

Podczas gdy większość ludzi woli dekorować swój dom w ściśle określonym stylu, mieszanie różnych elementów jest wspaniałym sposobem na stworzenie wyjątkowej przestrzeni i zaprezentowanie indywidualnego wyglądu wnętrza.
Zanim jednak zaczniesz eksperymentować ze swoim mieszkaniu, określ jaki efekt chcesz osiągnąć. Oto możliwości, które warto rozważyć podczas stosowania antyków, jest:

 • Nowoczesna aranżacja połączona z antykami,
 • Antyczne aranżacje z nowoczesnymi akcesoriami

Nowoczesne wnętrza bardzo dobrze komponują się z dodatkami w stylu retro. To właśnie o nim pozwolę sobie powiedzieć więcej.

styl retro

Styl retro

Styl retro to nie jest styl, który można opisać w trzech słowach. Jego cechy charakterystyczne to przede wszystkim brak ram. Wszystko, co przenosi nas w przeszłość, jest cechą stylu retro. Ważne, aby dobór mebli i dodatków miał dobry smak, ale jednocześnie ma stworzyć wnętrze bardzo osobiste. Mile widziane są tu dodatki z rodzinnych kolekcji, wszelkiego rodzaju pamiątki rodzinne odrestaurowane i wyeksponowane nadadzą wnętrzu osobistego charakteru.

Dodatki to jednak nie wszystko. Ważne są też meble, które również muszą być odpowiednio dobrane. Mogą to być antyki, pamiątki rodzinne czy nowe meble z odpowiednich kolekcji, czy specjalnie postarzane. Co więcej, styl retro nie zmusza nas w żaden sposób do konkretnej epoki, możemy zaprojektować wnętrze w stylu z lat 20-tych czy 90-tych i oba wnętrza będą w stylu retro. Ponadto styl ten daje nam możliwość łączenia epok. Możemy w umiejętny sposób dobrać starocie i dodatki z różnych okresów, i w ten sposób stworzyć niepowtarzalne wnętrze.
Co więcej, styl retro nie posiada kanonu kolorystycznego. Jeżeli decydujemy się na pomieszczenie w stylu lat 50-tych to powinniśmy kolor dopasować do tego okresu. Dzięki swobodzie form tego stylu możemy bawić się pomieszczeniami i cieszyć takim domem, który pokaże naszą historię, a nie tylko charakter.

aranzujemy wnetrze antyki

Mimo że istnieją dość sztywne zasady dotyczące aranżacji wnętrz, podczas aranżacji własnego mieszkania warto trochę poeksperymentować. Nowoczesne elementy bardzo dobrze komponują się z antykami.

4 komentarze
 • 3xmama

  22 lipca, 2018at12:13 pm Odpowiedz

  Ja uwielbiam stare barokowe meble i dodatki 😉

 • Karolina

  22 lipca, 2018at2:19 pm Odpowiedz

  Uwielbiam takie dodatki w stylu retro. Sama planuje wprowadzić kilka do swojego mieszkania.

 • Karolina

  23 lipca, 2018at3:50 pm Odpowiedz

  Nie cierpię nowoczesnego, minimalistycznego aranżowania wnętrz, za to właśnie wypełnione kolorami, antykami… Cudo 😍

 • Ola

  23 lipca, 2018at7:59 pm Odpowiedz

  Chyba jednak wolę styl nowoczesny:) kiedyś bardzo ceniłam sobie stare, barkowe meble ale dziś już nie potrafię się do nich przekonać

Post a Comment