Aranżacja wnętrz: Jak urządzić mieszkanie w stylu loftu

1
387
views

Urządzając swoje miejsce na ziemi, pragniemy zrealizować swoje marzenia, o idealnym wnętrzu mieszkalnym. Dla jednych priorytetem jest luksus. Aranżując mieszkanie, stawiają więc na wygodę i komfort w swoim domu. Inni wolą wnętrze nowoczesne, a przy tym oszczędzające czas na utrzymanie porządku. A jeszcze inni uwielbiają surowość i prostotę.

Styl loftowy cechuje właśnie taka surowość, minimalizm i prostota w urządzeniu domu. Styl ten nawiązuje do architektury fabrycznej. Do dużych budynków lub wielkich, przemysłowych hal produkcyjnych.A więc jest w takim budynku dużo wolnej i otwartej przestrzeni, wpada dużo światła, jest też wysoki sufit. Wszystko wykonane jest w jasnej kolorystyce.W połączeniu z nowoczesnym wystrojem daje bardzo miłą aranżację. Sprawia, że wnętrze nabiera przytulnego charakteru i jest absolutnie unikalne.

Dodatkowym elementem świadczącym o surowości i prostocie stylu są ściany pokryte cegłą lub betonem. A także wiele elementów szklanych i metalowych zastosowanych w dodatkach, które wprowadzają niepowtarzalny klimat.

Cegła

Jednym z podstawowych materiałów, które możemy użyć podczas realizacji industrialnego wnętrz, jest cegła. Sklepy i markety budowlane dają nam tutaj szerokie pole do popisu, wśród dostępnych opcji możemy wybrać standardową czerwoną cegłę rozbiórkową, która dostępna jest w postaci całych cegieł oraz pociętych na grubość ok. 2 cm płytek, które za pomocą specjalnego kleju możemy naklejać we wnętrzach. Ponadto dla wielbicieli jasnych przestrzeni dostępne są cegły malowane na biało, często spotykane pod nazwą LOFT. Idealnie sprawdzą się w sypialni, a także optycznie powiększą każde małe wnętrze.

Beton

Kolejnym bazowym materiałem jest beton. Coraz bardziej popularny podczas wykończenia wnętrz materiał możemy spotkać w kilku wersjach. Jako płyty mocowane bezpośrednio do ściany, tynki dekoracyjne, tynki modyfikowane polimerami, farby strukturalne udające beton. Ostatnio moim faworytem podczas realizacji wnętrz w industrialnym stylu jest beton architektoniczny DECO ARCH

Metal

Czym byłyby jednak styl industrialny bez metalowych akcesoriów i dodatków. Tutaj producenci dają nam szerokie pole do popisu. Możemy zdecydować się na lakierowane dodatki lub zachowane w oryginalnym stylu surowe wykończenie. Warto jednak zdecydować się na jednolitą kolorystykę szczególnie polecam czerń i odcienie miedzi. W sklepach możemy dostać m.in. oprawki do lamp, koszyki, półki, akcesoria kuchenne i wiele więcej. Mam nadzieję, że te drobne wskazówki pomogą Wam podczas remontu, koniecznie podzielcie się swoimi realizacjami.

Duże znaczenie w stylu loftowym ma oświetlenie. Zarówno to naturalne, jak i sztuczne. Wszystko razem zmierza do stworzenia wnętrza oryginalnego i niepowtarzalnego. A przy tym funkcjonalnego i przytulnego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here