DARMOWE PROGRAMY GRAFICZNE – ALTERNATYWY DLA PHOTOSHOPA

14
532
views

pisząc blogi, studiując, przygotowując prezentacje, często jesteśmy zmuszeni do użycia programu graficznego. Jednym z najpopularniejszych i posiadających dużo funkcji programem jest Adobe PHOTOSHOP. Zakup oprogramowania nie jest tani, a do tego ma określone wymagania systemowe. Na szczęście w internecie czeka na nas wiele alternatyw, dzięki którym za darmo możemy dokonywać obróbki graficznej online lub offline. Dziś chciałabym podzielić się z Wami moimi ulubionymi programami.

GIMP

Darmowy program do obróbki graficznej offline. Pojawił się jako jeden z pierwszych programów w tej kategorii. Posiada wiele funkcji podobnych do PS. GIMP ma możliwość rozbudowania o wiele dostępnych wtyczek.

Dostępność: LINUX, MAC OS, WINDOWS

PIXLR

Program graficzny, który podzielony jest na dwie aplikacje. Express jest przeznaczony do podstawowej obróbki zdjęć, możemy tu skorzystać z różnych filtrów, dodawania tekstu, kadrowania, dodawania naklejek i wiele więcej. PIXLR Editor przypominający w swojej formie Photoshopa, dzięki niemu możemy dokonać bardziej zaawansowanych obróbek.

Dostępność: ONLINE, MAC OS, WINDOWS, URZĄDZENIA MOBILNE.

PIXLR Editor przypominający w swojej formie Photoshopa, dzięki niemu możemy dokonać bardziej zaawansowanych obróbek.”

 

PICK MONKEY

Edytor zdjęć i grafiki online. Dzięki niemu możemy m.in. tworzyć kolaże, banery, obrabiać zdjęcia. Dodatkową zaletą programu jest duża baza wpisów z poradami i pomysłami na grafiki.

Dostępność: ONLINE, MAC OS, WINDOWS, URZĄDZENIA MOBILNE.

BEFUNKY

Intuicyjny program do tworzenia grafik, obrabiania zdjęć, tworzenia kolaży. Edytor zdjęć oferuje nam wiele filtrów i elementów służących do korekty. Znajdziemy tam wiele gotowych szablonów na różne okazje. Strona oferuje również szeroki zakres porad i inspiracji.

Dostępność: ONLINE, URZĄDZENIA MOBILNE.

INKSKAPE

Program podobny do Adobe Illustrator, czy Corel Draw. Dzięki niemu w darmowy sposób możemy stworzyć grafikę wektorową. Interface jest co prawda bardziej ubogi, ale jak na darmowy program jest godny uwagi.

Dostępność: LINUX, MAC OS, WINDOWS.

14 KOMENTARZE

  1. Niestety nie znam żadnego z tych programów, a szkoda, bo zapowiadają się bardzo ciekawie 🙂 Robiąc prezentacje na uczelnię czasem korzystam z WordPressa, żeby była jakaś odmiana i ciekawsza prezentacja niż PowerPoint 🙂

  2. Gimp z tych wszystkich tu alternatyw najlepiej się nadaje do nazwania go darmową wersją Photoshopa. Osobiście myślę, że PickMonkey jeszcze ale już reszta programów jest zbyt nasycona toną np. filtrów czy jakiś grafik by nazwać je alternatywami photoshopa w którym nie ma dostępu od razu do takich grafik czy też gdzie filtry tworzymy sami 🙂
    PS. Mam photoshopa to wiem co mówię 😀

  3. Inkscape nie jest alternatywą Photoshopa. To program do grafiki wektorowej, tak jak Adobe Illustrator. Zupełnie inny rodzaj pracy. Choć od biedy można w nim dodać jakieś napisy do zdjęcia. Od siebie do tego celu dorzuciłbym jeszcze Canva.com

    • Dziękujemy za uściślenie, w spisie nie chodziło nam tylko o grafikę rastrową. Jako Photoshop w tytule wpisu chodziło o nakreślenie zbliżonych programów graficznych używanych w szczególności przez bloggerów do tworzenia różnych treści. 🙂

  4. Mega przydatne! PhotoShop ma tez duzo opcji, ktorych przecietny uzytkownik nie uzywa i przez to troche moze jest mniej przejrzysty. Ktory z tych wymienionych polecasz najbardziej do takiego uzytkowania podczas prowadzenia bloga? Pozdrowienia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here